Saja nak share how i conceived

Hai semua disini. Saya tgh pregnant 11 weeks. Saya dulu pun join group ni sbb ttc. Lps 10 months kawin, alhamdulillah saya pregnant. Just nk share kat korg yg tgh stress2 tu, saya nk bgtau pengalaman saya sndiri baru la saya percaya yg org kata stress tu mmg punca susah lekat. Sebelum ni, saya tak lekang dgn opk strip, asyik tanda bila waktu subur, ajak suami bersama dlm fertile window etc. Tapi tak dpt2 jgk. Masa bersama pun dok piker aku nak baby aku nak baby. Setiap kali nk bersama beria naikkan mood, pakai cantik2 sexy2, nyalakan lilin wangi2, makeup apa semua. Untuk bagi tak fikir. Tapi still terfikir nakkan baby tu sgt. Padahal masa ni jaga diet n jaga makan. Pastu, saya decide untuk stop mencuba. Saya pasrah n redha sbb saya fikir kalau kita usaha macam mana skali pun, kalau allah taknak bagi still takkan dpt kan? So saya pun stop topup opk, and tak kisah bukak langsung apps flo (ni for real tak tipu). Sampaikan first time saya dpt ayat "your period is late 1 week, time for a pregnancy test". Masa tu cam malas. Fikir maybe kena scam dgn badan sndiri kot. Skali mak saya tegur badan saya berubah, perut cam buncit sikit yg cam org pregnant. Saya pun test upt. Pastu naik 2 line. Terang. Beli digital pun tulis pregnant. Tak caye lagi. Gi clinic buat beta hcg test. Tau2 dah sebulan. Bila tgk balik jadual flo saya, yg lekat nya tu masa saya tgh masak, busuk2 tu suami ajak bersama. Dah la siang. Dah la parents n beradik saya dtg masa tu. Betapa spontaneous nya kalau tak stress n tak fikir, mmg inshaa allah senang lekat. Ok tu je nak share. Thanks sudi baca! Semoga semua yg baca ni berjaya mengandung

10 Balas

Mental health is number 1, mula2 i pun rasa down & stress setiap balik kg parents & in-law mula tanya pasal baby, tapi apa i buat, i book hotel & pegi vacay dgn hubby sekerap yg boleh, tak perlu mahal2 pun janji happy, so that otak kita happy & distracted dari fikir benda yg stress2, and MasyaAllah tuhan maha mendengar, lepas balik vacay i tergerak nak cek upt, tapi dalam hati dah ckp i tknak berharap lebih. Rupanya2 naik double line, Alhamdulillah masih tak percaya lagi masa tu, i sampai beli clear blue & betul2 naik pregnant 2-3w, i bgtau hubby & kami terharu sampai tak terkeluar apa2 ayat dari mulut, start dari situ i mula rasa i have a big responsibility yg i kena galas. Apa2 pun berbalik pada Allah S.W.T, DIA yg maha mengetahui & merancang segalanya, MasyAllah Alhamdulillah, i doakan untuk semua ttc dalam ni berjaya hamil, InsyaAllah dgn izin Allah ❤️

Setuju. Saya siap uninstall app dan tak guna OPK dah sbb dah menyampah beli OPK buat journal bagai. Tapi tetap usaha juga. Bila dah kenal tanda subur , ajak je bersama. Have fun no stress. Sampai tahap reda, just happy kan diri.. nah, Allah kurniakan kehamilan setelah setahun lebih serious TTC.

ni la sya tgh buat..elakn stress, tgok video2 kat tiktok psl jus kehamilan..dah beli tpi msa mkn ikut jadual pun rasa stress, asyik2 tgok klnder trasa lma sgt nak cek upt..yakin sgt pregnant bila dah mkn prodak2 kehamilan..tak jga hamil2. skrg mls dah mkn ubat2 y sya dpt cyst ja hamilnya tdk ermm

sme, masa awal2 kawin dlu tiap kali period nangis sedih, psttu decide nk enjoy je dengan husband. balik je vacay period xdtg, pdhal period sy tteratur.. check2 positive.. skrg da msuk anak 2 daa.. alhamdulillah.. pejuang TTC jangan stress2 tau, Allah akan bagi pada waktu yang tepat☺️🫰

Hahaha . Samaaaaaaaaa . Bilaa kitaa terpikir sgt , mmg takkan dpt . Last2 , sy pun malas nk pikir , buat tak tahu je , tahu2 sy daa lewat period seminggu lebih . Bilaa check , nahhhhh double line 😂. Alhamdulillah , skrg dah bersalin anak nak masuk 4 bulan . Hihihii .

sama laa saya..anak 1st 2tahun 3 bulan dh..dlm nak sampai ke 2 thn du cuba usaha..gigihnye Allah je tau, sampai tahap tiap kali lewat period 1 ke 2 hari dh cek..sampai laa bulan ogos ari tu rase dh redha laa kalo Allah belum nk bg, kalo push sgt makin laa stress..tup2 tgk lwt 3 hari utk bln ogos pnye period, saje cek naik 2 line..rase mcm x caya..lebar senyuman ku😁😁

Sama mcm sy sis..sy xplan tp org keliling asyik tanya. Tiap bulan sy cuba. Last sekali sy fikir mcm ni, “dr aku stress tiap bulan utk mengandung, fikir je smpai tak best pulak mcm planning2 sgt..baik aku fokus kat suami dulu.” Then lepas sebulan sy pregnant.

betul. tk blh terlalu fikir.. dlu masa tk ada anak org sllu ckp enjoy dlu jgn fkir sgt .. dlm hati sng la ckp kita yg hadap . tp mmmg btul ayat tu . bila tk fkir dan redha trus lekat

Betul tu jgn fikir sampi stress, enjoy je moment dgn suami tu nti ade baby xdpt dah express je haha

sme.. smpi da redo dah klu bdua pun.. Tp alhamdulillah, rezeki.. skg baby da 9 bln..

ok pasni sy cuba untuk tak pikerrrrr

Soalan popular