Cara isi tekanan darah

Hai semua boleh bagitahu macam mana nak isi? Pukul berapa, sebelum makan atau selepas makan? Sorry tanya sini sebab tadi saya dah tanya nurse tapi dia marah2 bila saya tanya cara isi. Dia suruh baca buku pink. Sedihh sebab nurse lama saya tu friendly gila šŸ„¹

Cara isi tekanan darah
17 Balas
Tulis jawapan

Saya pun ada kena check bp mcm sis juga masa kandungan saya 10w mcm tu. Machine check bp tu saya pergi beli dekat farmasi sbb malas nak pergi farmasi hariĀ². Saya check bp pukul 7 pg dan 7 mlm setiap hari utk tempoh seminggu, ini saja jer saya check 2 kali sehari. Dr takde bg penerangan sgt pun nak check pukul brp. Dr minta saya buat utk 3 hari jer dan catat dlm buku pink tp saya catat dlm satu buku catatan yg lain. Dlm buku pink tu saya isi ikut tarikh yg Dr minta, masa jumpa Dr saya tunjuk juga bacaan bp yg saya check utk tempoh seminggu tu. Saya hanya tulis bacaan bp shj, yg lainĀ² column tu saya biarkan kosong, Dr pun takde ckp apa masa jumpa. Dr saya cuma nak tgk bacaan bp saya jer, simptom apa semua tu dia tak tanya pun kenapa saya tak isi šŸ˜… moga dipermudahkan urusan sis sepanjang kehamilan ini.

Baca lagi
7h ago

Hehe belumm. Week 27 baru nak minum. Asalnya week 28, tapi dah 2x checkup berat naik banyak so dia awalkan sikit šŸ˜…

Mmg dia takkan explain beria pun. Sis just isi bp sis berapa je. Bila bila nak ambik reading pun tak kisah. Asalkan kena pada tarikh yg dia tulis tu. Mcm saya mlm baru free and bertenang, so buat time tu jela. Make sure bukan time kita stress or kalut kalut. Tu je. Column lain tu takpayah isi. Isi column tekanan darah je. Oh ya, saya ada mesin bp tu sendiri. So senang nak buat time bila pun.

Baca lagi

Hi awk..seeloknya ambil bacaan tekanan di waktu pagi tapi kalau x dapat,ambil bilaĀ² waktu pun boleh sebelum mule buat apeĀ² aktiviti..pastikan ibu duduk bertenang 5min sebelum mula periksa tekanan darah. Rekod bacaan dekat ruangan ā€œtekanan darahā€ eg : 113/74. Ini bagi ibu yang ade mesin BP sendiri die rumah. Buat dekat farmasi atau manaĀ² GP pon boleh

Baca lagi

biasa pagi utk cek ni.. saya dah dua kali kena.. sebab BP x cantik, kencing x comei.. check je pagi2.. makan dlu boleh.. biasa sampai cek kencing, kemudian cek BP dan last cek perut.. 3 ni memang kena ulang dalam 2 minggu.. apa2 ibu jgn stress tau.. nanti kena repeat lg..

mmg kne isi sndiri ke mcm syaa check bp jugk tp nurse sruh dtg kk nti dia check kn , dtg kk check air kencing dgn bp pstu balik, dtg balik tarikh yg dia bgi tu buat benda sma smpai hari review bp dgn doctor, pelik pulk kk tmpt lain kne buat sndirišŸ˜…

1d ago

Memang doktor suruh chek tekanan darah dekat rumah setiap hariā€¦

Isi yg dekat tekanan darah je yg lain biar kosongā€¦ beli mesin tekanan darah.. dekat farmasi.. saye pon kena isi mcm ni.. saye malas nk gi farmasi setiap hari.. beli je mesin tekanan darah tuā€¦ semoga dipermudahkan yer..

saya ada juga kena check BP.. untuk waktu tu tak kisah rasanya.. terpulang pada awak juga nak check berapa kali..yg penting BP awak tak terlalu rendah @ terlalu tinggi..saya beli mesin tu kat online je.

Kena tanya balik nurse in charge awak. Bila nurse marah, awak kena marah dia balik. Awak tanya bukan nya suka suka. Menyampah betul dengan service KK macam ni.

1d ago

totally sy punya time...dia marah sy marah dia balik..sbb sy dtg cek..jaga emosi eh dia kacau emosi sy..siap lh...sbb klu kita marah balik dia boleh d knakn tindakkn tatatertip klu atas dngr...

Apolah.. yg kata kk details sgt compared to swasta tu, sila tenung post ni lama2 sikit. Details mende kalau patient tanya cara isi pun buat tak endah šŸ˜†

Saya dulu kena jugak sebab berat naik. Tapi saya tak isi sendiri. Hari hari datang KK untuk buat šŸ˜‚ Misi yang suruh datang.