6 Balas

Saya Ibu 5 org Anak .saya tak buat kerja rmh langsung semua anak2 saya yang buat sebab saya dah train anak2 saya buat kerja rmh Dari umur 7 tahun lagi masing2 dah tau tugasan masing2. Masak pantang suami saya masak dan masak utk anak2 yg lain. Saya ambik Pakej seminggu org urut tunku sauna pakej sekali mandi dan uruskan baby 9pagi hingga 12 tghri.alhmdllh urut badan tu penting nak jaga badan Kita ni masa dalam pantang la jaga elok2 ..jangan bagi badan masuk angin jgn angkat dan buat kerja banyak sgt ..Ada masa rehat kan pergerakan Kita .. kesan x nampak sekarang Nanti dah berumur baru Kita rasa kesan x jaga badan Kita masa sekarang..

sy pantang sndri jgk.. hari² kluar gi kk pastu hospital plk sbb anak admit ward kuning lpas discaj ada lg kuning kena pergi hospital blk.. skrg ni misi² x dtg rmh mcm dulu dh dia sruh direct kk terus cuma skli je dia dtg lpastu x dah 😄xpa klau sis pergi kk / hospital sis naik wheelchair sbb misi x sarankan kita bnyk berjln kan

anak2 umur berapa? sepatutnya lah kan, masa pregnant dah boleh train rutin harian anak2 lain, at least dah kurang aktiviti awk masa pantang wlaupun tak semua. suami kerja apa? tak bahagikan kerja rumah ke? pantang tu utk rehatkan badan je,bg yg gaya hidup dia healthy.. 2 minggu pun dah cukup.

anak umur 7 tahun 5 tahun dan 2 tahun . semua aktiviti masih kena pantau dan uruskan .anak2 kecik mana boleh nak ajar masak lagi kan .kena masakkan jugak utk diorang . suami bnda lain dia mmg boleh buat semua .cuma masak dia mmg tak pndai . tapi ada masa dia sempat dia akan masak jugak , lagipun sya masak yg simple2 . 2 minggu pertama sya mmg rehat dan berpantang ,, ni dah rasa bdn sihat sikit .tlg suami buat kerja rumah jugak. ank4 mmbesar takkan nak suruh suami sorang buat semua .ank2 pun ada jugak tlg . cuma pgi2 tu agk bizi msak siap2 .. waktu lain dah rehat ..

sya pantang pun x brp nak pantang sangat ( ank ke3 ) . ank 1-2 masing2 dh 13 & 9 tahun so dorg bole tolg buat kerja ruma sikit2.. cuma jgn angkat berat2 , jalan jgn lasak sgt.. buat yg termampu saja..

betul . x angkat bnda2 berat dan lasak sngt .kerja lain boleh buat ,takkn nk dudukkk jeee .lagipun kat rumah sndri tahu je la bnyak je kerja nak buat ..pantang dgn suami anak2 nak kena jaga kebersihan dan kekemasa rumah jugak kan .. anak2 tlg kemas bilik semua

bt ape y termampu..sy pn mcm tu.6 org ank uruskan sorg2..suami kerja.cume jgn bt keje n angkt mnde2 berat.sy ari ketiga dah mengurut.

xpe..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan