Travel jauh naik kereta

Hai para ibu, saya first time mom to be. Saya nak tanya selamat ke nak travel jauh dalam 5-6 jam perjalanan naik kereta untuk ibu hamil trimester ke 3 ? Siapa ada pengalaman yang boleh dikongsikan ? Saya takut perjalanan ni membahayakan saya dan kandungan.#firstbaby #firstmom

11 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

Baru je staycation di Melaka. lebih sikit 2 marhalah sehala. Perjalanan sejam lebih ke 2 jam. Sakit pinggang mcm biasa, kena selalu berhenti solat ke, makan ke, untuk kita gerak2 tak statik dlm kereta. Sediakanlah pelbagai bantal utk release sakit pinggang dan punggung. Saya ada 3 bantal dlm kereta ๐Ÿ˜‚; Neck pillow, lumbar support pillow, bantal Leyna Petite untuk kepit bila saya baring dan mengiring ke kiri, inilah posisi sy kalau nak rehat releasekan sakit pinggang kat rumah, dlm kereta atau kat luar. Pakai kasut sesuai kehamilan. Minum air kosong secukupnya.

Baca lagi

saya baru je sudah travel minggu lepas dari putrajaya - terengganu-putrajaya..kandungan 34 week sepanjang perjalanan, memang kena berhenti2..standy bantal utk letak kt belakang bahagian pinggang utk elak sakit badan..ubah2 juga kedudukan badan kita masa dalam kereta bekalan makanan kena cukup..terutama air kosong minyak angin jangan lupa๐Ÿ˜

Baca lagi

sy prnah travel dlm 6 7 jam gitu(msa tu 32week)..malam tu baby jd kurang aktif..esok nya pn dia diam aje..memg x rsa dia bergerak..pergi hspital sbb risau..admit ward 1mlm..dr kta sy penat n baby pn akan penat..sbb tu dia jd kurg aktif..lpas tu x brani da nk travel jauh..๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

TapFluencer

selamat mom,asalkan keadaan jalan baik dan tak banyak lubangยฒ..semuanya akan selamat. Saya pun pernah travel jauh masa pregnant ni sampai 8-10 jam perjalanan nak balik kampung dan keadaan jalan tak berapa elok tapi suami memahami, dia bawa kereta perlahanยฒ sajaโ˜บ

Boleh saja asalkan sediakan keperluan mommy mencukupi macam snacking takut lapar, minyak angin takut pening, plastic takut loya nak termuntah and so on. Bila sampai di destinasi, mommy sambung rehat ye ๐Ÿ˜Š

2y ago

setuju.. snack kena ada

slmt je...sy masih trimester pertama jln jauh selama 8 jam...Sy letak bantal utk sy rs lbh selesa ddk dan bersandar....bnyk kali stop sbb mmg x tahan nak kencing.๐Ÿ˜

Boleh tapi kena berhenti2 jugak. Takut boleh terjadi darah beku, sakit2 badan.

ok je nk jln jauh...bwk siapยฒ keperluan..mna la thu kn tbaยฒ sakit nk beranak...

make sure berhenti relax, sbb takut pembekuan darah

VIP Member

Boleh je. Ada rnr, berhenti kt rnr utk stretching kaki & badan.