6 Balas

saya start makan folic acid masa 8w dapat dari klinik swasta sbb dtg scan tapi seeloknya nya makan awal, around 15w saya scan lagi kat klinik swasta dia bagi obimin jadi saya stop folic makan obimin je 16w or 17w saya buka buku pink kat klinik desa nurse bagi zincofer pula so Sy stop obimin and teruskan zincofer sampai skrg.. sebab dalam obimin/zincofer dah memang ada acid folic

VIP Member

Folic acid ni elok dimakan bila kita dah plan utk hamil, maksudnya dari sebelum hamil dah boleh start mkn bersama suami, sbb klu suami pun mkn, nnt akan hasilkan sperm yg berkualiti. Jika mkn folic acid dari awal lagi bagus utk baby. Obimin pula biasanya doc akan bg waktu kandungan dah 3bulan keatas. Klu mkn obimin, tak perlu lagi makan folic acid.

Folid acid sis boleh beli difarmasi sepapan dlm rm2 xsalah saya,elok dimakan seawal yg mungkin / semasa perancang untuk mengandung bg melindungi pembentukan otak bayi dan lain2 puan boleh google,folid acid sgt penting untuk pembentukan bayi.

Makan folic acid patut 3month before pregnant both husband and wife. Sampai 3bulan pregnant tak silap.400mg saya makan brand appeton je

folic asid kena makan 3 bulan sebelum pregnant. pergi farmasi beli folic asid skrg. sebelum terlewat

sy mkn 3 bulan sebelum mengndung

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan