26 Balas

masa buat buku pink akan dpt ubat sis.. contoh nye zincofer.. kalau x serasi kene cakap nanti dia tuka ubat 4jenis tu...

Buat masa Ni beli dulu folic acid kt farmasi. Next appointment boleh try mintak ubat di kk. Sebab biasanya mmg kk akan bg

tula.. sy risau jugak sbb x ambik apa2 ubat.. lpasni sy beli folid acid je kat farmasi.. terima kasih ye😊

Skrg kk akan bg obimin sepatutnya. Obimin ni vitamin all in one. Dh mkn obimin xperlu amik acid folic dh.

yeke? okay2.. takpela sy try cari dekat farmasi.. nk tgu appoimnt dgn klinik lambat lg..

Sy pon KK tak bagi sis, tapi sy beli sendiri kat farmasi. Sepapan rm3 tak silap sy. Kena start makan dah sis.

Samala kita sis.. Sy tgu2 jugak KK nak bg ubat ke apa2.. sbb ni baby 1st.. sy x tau.. lpasni trus nk bei folid acid la..

Pelik juga klu 14minggu nurse Tak bagi sis ubat, Saya masa buka buku 13miggu kndgn nurse bagi dh siap2...

Owhh ye ke?sptt Nye dorang kena bagi sis ubat, sbb penting untuk pkembangan baby dlm tu.

beli sendiri jer,haritu saya taw pregnant pun,tak buka buku ap lagi,sy beli sndiri acid folic

Bli je kat farmasi,,sebb folic acid mmbntu pembesaran bayi dan mngelak byi dri kecacatan...

Biasa KK memang akan provide. Puan kena minta. Puan pernah tanya dengan nurse di KK?

xpernah.. sbb sy mula2 xtau yg klinik akn bg ubat.. tp bila sy baca dri apps ni.. ramai yg ckp dpt ubat dri klinik.. & sy baca lg folid acid penting utk awal kandungn.. tu sy pelik knp sy x dpt apa2..

Slalunya bila dh buat buku mmg nurse akn bg dh ubt...cuba tny nurse sis

VIP Member

Saya msa bka buku ritu 9 week dh dapat dh ubat kk .. Cer sis try mnta dkt kk..

next appmnt nanti sy minta.. trma kasih 😊

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan