Tanda bsalin

Hai nak tanya, kalau sakit sgt2 dicelah kankang smpai tak dpt nak bgn tu salah satu tanda2 nak bsalin ke? Blh kongsi tanda2 lain tak slain pecah ktuban dan kluar lendir+darah?

4 Balas
Tulis jawapan

Sakit celah2 kangkang ni tanda awl je yg menunjukkan kepala baby kat bawah dah atau dah masuk laluan. Bnyk je ibu2 yg start rasa sakit celah kangkang ni awl mcm sy start 26w skg dah 32w makin sakit.. Apa yg kita perlu buat adalah sentiasa pantau tanda bersalin mcm air ketuban leaking+keluar lendir darah, dan rasa contraction yg kerap dlm 5/10 mins. Stkat ni saya masih blm ada apa2 leaking+contraction tu.. Mudahan sampai 37w++ selalu usap2 perut kata dgn baby sabar tnggu 37w

Baca lagi
1y ago

nak masuk 37week skrg sis... mgkin sbb tu kot makin sakit2 mcm2 tempat dah ๐Ÿ˜‚ harap baby keluar bila waktu yg cun โค๏ธ

sakit bahagian ari2 sampai ke pinggang berulang2 kali (5minit ulang blik sakit pastu makin teruk) sampai tk bolh tahan (ini yng saya tau)

1y ago

stakat ni sakit pinggang mmg on off dh skrg ๐Ÿ˜…

sy pn tgh alami skg..36w 4d..Allah..sy hrap bersalin 37w..๐Ÿ˜ญsakit sgt2

1y ago

sye due 4/5 ..harap dpt lpskn raya ptme lah ..cian ank2 msih kcik klo mama dye kne warded..๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

tengah mengalami juga ๐Ÿฅบ tinggal satu bln lbih ja lagi๐Ÿฅฒ due 16/5

1y ago

saya due 8/5... skrg ni baby slalu sgt mgeras...huhu