4 Balas

TapFluencer

Maaf saya tiada pengalaman sbb anak saya pun tak nak botol, tapi saya happy direct breast feeding anak. Syukur. Memang begitulah kerja banyak tak dapat buat dan burnt out. Alhamdulillah saya baru rasa ada life masa anak 5 bulan. Boleh lah nak buat kerja rumah setakat yg boleh dan fahamkan suami situasi kita. Bagi saya pam susu lg terkejar-kejar lagi2 anak saya suka chilled EBM. Ni saya dah 7 bulan, dah ajar anak minum dgn cawan dan guna straw. No more botol. Sikit masa lagi je ibu utk tak bagi anak botol. Boleh je cuba guna cup atau sudu. Nnt dia start makan start cawan dan straw pula. Enjoy the moment.

tq sis atas tip dan pengalaman

faham, bukan kita tak bersyukur anak nak df tapi masa banyak habis kat situ je. saya cadangkan cuba experiment dengan pelbagai jenis botol yg ada di pasaran. pastikan beli botol tu puting yg almost sama dengan puting ibu. itu sahaja yg boleh bagi cadangan, tapi seeloknya biarlah df, sebab itu lagi baik utk baby. Dari segi kebersihan , quality susu & kesesuaian suhu susu tak perlu risau sebab Tuhan dah cipta susu yg keluar daripada breast tu ikut keperluan baby pada waktu yg dia isap. Selagi boleh df, cubalah semampunya ya 🫶🏻💕

terima kasih kongsi tip.Alhamdulillah syukur

situasi sis sme ngn saya skrg.. anak saya 3 bulan lebih.. mmg mcm2 cara dh buat tapi ttap xnk botol… wlau apa pun syukur alhamdulilah sis kita masih bleh bgi anak susu kita.. ❤️🥰

ye btol sis… lgi2 nk kluar mmg susah, kne cri tmpt utk susukn dia…

cuba puan guna botol susu yg serupa dgn puting susu kita..

saya da beli tp still tak nak

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan