18 Balas

xde istilah da lahir nti xmmpu nk jg dik... awk ngndung brnikah...jgn tkot xmmpu bela smpai nk buang. ada sbb knp Allah bg rzki tu. ank kta lhir brsama rzki. apa rzki tu kta xkn tau..kelak nti bru tau.. awk msih mmpu sbut Allah..tp sygnya...dek krn trllu mikirkn mse dpn awk butakn hti awk utk terima hadiah terindah ni.. xkn ada mommys disini sgup advice awk ggurkn..sbb trpalit dosa subhah jg nti.xkuasa dik nk nambah dosa. lahirkn je dik.. ada ayah pun.. org lain xde ayah pun pnye syg ank xde nk ggur2kn. klu dah nama ibu..mmg xkn sgup nk buang apth lg ibu yg nikah. skg hti mmg msih lalang. nti esok2 bla prut dah bsr.. bla bby dah gerak mmg syg sgt2.. trtye2 jg mcmna dgn suami awk dik.. suami yg baik xkn sgup benarkn isterinya mmbuang warisnya yg sdg mmbsr dlm rahim isteri.. klu awk tak mmpu fkir waras..xkn suami xmmpu fkir relevan. mmpunyai ank kcil wktu msih blajar sgt2 prlukn skongan fmly.. jd awk minta pndg fmly kdua pihak. rmai je kt luar sne mcm awk dik.. msih bljr..nikah..lpstu trus dikurniakn ank cpt..tak melatah pun smpai nk buang.. mereka jg alami kesukaran.. kesukaran itu adlh tggjwp. mak bpk kta bela kta msing2 kjra brduit pun ada sushnya jg. pkok pgkalnya usaha n tawakkal.

maaf la kata sy ni myb kasar .. awk da kwin pun & rezeki dpt awl.. spttnya awk & suami bersyukur di beri rezeki anak awl.. ramai lg da kwin bertahun2 tp ssh nk dpt ank.. awk study..blh je tanggung sem & suami pun tanggung sem then cri keja nnt blh bhgikan msa & smbg bljr jrk jauh.. benda blh planing .. klu rsa nk gugurkan sbb xmampu .. sy rsa tu kptsn yg sgt pntg kan diri sndri dan lps dr tggungjwb ..kesian baby tu.. myb awk xblh fkr scra rasional skrg ..tp jgn anggp ank bkal lahir tu sebagai beban ..sbb kt dunia ni org education level tggi mna pun .. klu allah blm tentukan rezeki keja hebat2 .. sma je .. better jd org biasa2 tp kuat berusaha dan bersyukur mst ada je rezeki .. 😌😌😌#justsaying

Wlau sush mne kita atau semiskin kita tu smua allah dh atur kn.. rezeki allah kita xthu so ank nie rezeki dri allah.. buat sis gugur tumph darah hilng nywa mcm mne?? Fkir negatif dlu ttng nk ggur kn.. xde sb nk ggur kn melain ank ccat ke sis ada sakit ke.. sy suami suh ggur kn sy xnk sb bgi sy tu kje gile last2 kmi divorce.. alhamdulillah tnggu november nti sy lahir kn bby nie. Xperlu lah sis nk ckp bab xmmpu..nti ada lah rezeki bby n sis nti.. kna sabr jgn ikit kn kata ati.. kdg kata ati tu bsikkn syaitn..istigfar bnyk2.. dh 10 week dh ada jntung so jga je smpai lahir okey..

Walaupun ni kisah 11bulan lepas tapi saya nak cerita juga, saya n husband pun masih belajar skrg.. saya tegah pregnant dah 36weeks dah alhamdulillaah tengah tunggu masa je ni.. awal2 tu saya mcm sis juga, rasa susah nak terima fikir mcm mana lah nanti dua2 busy belajar bagai.. ibu2 lain yang tak ada dalam situasi jangan cepat melatah ya, yang lalui saja faham Tapi kami dua kena kuat, kami decide nak jaga baby betul2.. ini semua rezeki dari Allaah juga, saya percaya lagi banyak rezeki menanti.. Allaah dah takdirkan yang terbaik.. percaya lah :)

bkn sng Allah nak bg rezeki dik...org lain yg kwen bertahun2 tgu...mcm2 usaha utk dptkan baby...yakin dgn Allah, Allah akn aturkan semua utk kita...dik sppu kak pnh nak beranak satu brg pun xda lg sb suami dia kna buang kerja..sehelai bju pun xda...due dah dkt...yg dinamakan rezeki anak, lahir smua serba ckup...org sdkah mcm2...yakin dgn Allah, biar Allah yg tentukan segalanya...baby xberdosa apa2 pun...Allah bg rzki ni sb Dia tau hamba dia mampu tunaikan tanggungjawab yg Dia bg...jgnlah gugur...rzki akan dtg Allah nak bg kita xdpt jangka

11bln berlalu

jgn laa buat mcm ni . Dulu saya pernah nak buang baby sebab luar nikah . tapi dlm otak pikir , buatnye allah takkn bagi dh anugerah yg orng lain nk , lps tu decide jugak simpan , lps tu nikah jugak ngn ayah arwah baby walaupon usia baby dh 25week , dan tak kisah kalau baby tu takbole berbin kan ayahnye . tapii tak sangka allah dah ambik dia dulu waktu dlm perut , dan kami dikurnia kan kalifah syurga nnti , after 1 year , allah kurniakan baby dlm perut ni , sekrng 28week . doakan saya dipermudahkan yee ❤️❤️

Sis, sy dulu pun pregnant masa study.. Sy terus kan jugak, lepas bersalin, 2 bulan je dpt susu kan anak, lepas tu berpisah total dgn baby, sy balik ke kampus, baby mak sy gilir2 jaga dgn mertua.. Jarak rumah mak ke kampus 6jam perjalanan.. Masih ingat lg, sy nangis2 dlm toilet asrama, keluar kan susu sbb bengkak susu.. Awal2 mmg takde duit beli apa2 utk baby.. Tp lepas belajar, slow2 kerja, sampai dpt bina kerjaya sndri.. Rezeki tu ada d mana2 sis.. Percaya la.. Jaga baby tu sebaik nya..

jgn la buang.. kesian baby tu.. saya kje pn xde. menangis2 pikir nk bg baby pakai apa.. barang baby semua xmampu beli. saya teruskan jugak. alhamdulilah suami dpat kje. gaji pn ok.. barang baby sikit2 dpt beli... lama2 macam2 org bg hadiah. itu rezeki allah bg. saya byk kwn susah payah nk pregnant. cuba bayangkan baby tu comel je nanti keluar. xde xmampu i know u can do it.. 10week tu dh besar baby tu.

ank tu rezeki.. mcm mna cara pon kalau Allah dh kata mmg masa dia, walaupon kita rasa kita tak mmpu.. kita boleh nmpk masa depan ke ? Allah dh jnji tiap ank ada rzki masing2. jgn nanti bila kita mintak Allah dh tak bg peluang tu. hargai lah sbb tak semua org dpt rasa moment utk jadi ayh n ibu

Sis, kita Islam, dilarang keras gugurkan kandungan kecuali la ada masalah kesihatan yg blh mengancam nyawa ibu..teruskan kandungan, insya Allah ada yg trbaik menanti..Allah xkn beri jika kita xbrsedia, Allah lebih tahu dr kita..lps ni merancang betul2 jika betul2 belum sedia

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan