berat badan

hai momy nak tnya, normal tk dri awal pregnant sampai dah masuk trimester kedua tiada selera nk mkn? berat naik pun cuma 1kg je

9 Balas
Tulis jawapan

Normal sis, kalau 1kg okey la tu. Saya dlam sebulan drop 3kg nk ke 4kg, nurse risau, tapi sbb sya alah truk, makan muntah. Lpas tu nurse pantau takut drop lagi, dlam 3 minggu smlm timbnag naik 100gram je, nasib nurse kata okey lagi, dia risau takit drop lagi. Tapi dah trimester 2 saya dah lalu makan dah ni, tapi naik sikit, nurse kta okey je, tapi masih dalam pemantauan jugak berat sya ni. Alahmdullilah hb semua okey and first minum air gula x sngkut gdm, risau gak sbb saya obese.

Baca lagi

normal .. sbb sy pun masa awal pregnant xde mabuk and apa2 alah tapi xde selera makan.. apa yang kita biasa makan terus dah xboleh nak telan.. jenuh juga la paksa makan daripada 2bulan smpai 4bulan .. masuk 5bulan sy okay sikit dah bab makan n suka follow parents g kenduri kendara sbb nak makan best2 πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜‚

Baca lagi

sebulan kena naik 800g-1kg je, hritu Sy tipu nurse berat. trpaksa sy cover blik smpai trlebih naik berat.terpksa la jumpa dietitian.πŸ˜‚. yg sebetulnya naik 900g je.memandaikan tipu berat.awk naik sekilo tu kira ok dah ..jngan lebih

rasanya naik 1kg tu ok je.. awal trimester kedua, baby masih ringan belum sampai 100g pun.. sy yg berselera makan pun naik sikit je. sblm pregnant 52, timbang waktu 12w 52.4kg... rasanya ok je.. asalkan jgn turun byk sgt

Hai mommy.. normal rasanya. Sbb saya pn mcm tu. Selera mkn masih kurang.. mula2 dlu berat 47 pastu trun 45.. skrg bru naik balik sikit 47.. mkn berat2 mmg kurang.. tp kalau mknn ringan laju btol πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜…

Normal awak saya pun tu hri naik 1kg Then skrng bru lepas cek turun 600g hehe Sbb tak lalu makan dh start skrng ni . Jgn turun banyak sgt jgn naik bnyak sgt okeyy Be maintain ok je tu πŸ‘πŸ»

Baca lagi

Saya dalam masa sebulan drop 3kg, nurse pntau, sbb mgkin alah trok sya, esk nk jumpa nurse nk tngk kenaikan berat ke tak sbb fasa alah sya mula hilang dah, harap naik la berat bdn esk,

Normal . Saya pun haritu timbang naik 1kg . Nurse cakap okay je takde masalah as long as ada juga naik berat . Jangan drop sudah .

Sy pn kurang slera makan, alahan still ada