HB taknak naik 🥲

Hai mommy2 semua. Saya perlukan pendapat apa yang saya patut buat. Zincofer saya takboleh telan . Auto muntah2 and loya sbb bila makan bau hanyiaq ikan. Maltofer pulak dah makan 3 biji sehari pun hb still taknak naik. Ni doc bagi iberet 2biji sehari. Saya baru makan harini terus auto muntah2 . Saya dah taktahu nak buat apa . Caffein milo semua mmg saya tak sentuh . Dah try makan jambu batu , pati delima and calla milk pun result tetap taknak naik . Apa patut saya buat ?

6 Balas
Tulis jawapan

sy first mkn obimin hb cantik , pastu takboleh telan hb drop. doc suggest maltofer 2 biji sehari still hb tak naik. now sy mkn iberet 2 biji sehari dgn pati delima gulsan 3 sudu sehari alhamdulillah hb dh naik. awk boleh try mkn iberet sebelum tidur sis. mungkin tu boleh kurangkan rasa nak muntah tu. pati delima gulsan sy beli online je , boleh try botol kecil dulu https://s.shopee.com.my/2q9CCPksOw

Baca lagi
4mo ago

3 sudu selepas mkn siang atau sebelum tidur pun boleh .

sis try...makan nasi ada ikan dan sayur...semua sayur tumis ngan ikan bilis...mkn ikan bilis skali...minum air limau kasturi atau lemon letak gula sikit pon boleh.. insyaallah hb akan naik skrg dah x mkn ubat tmbh darah hb naik...dr 8 ke 9.3

Sama mcm sy sis . Last2 sy kena cucuk iron drip cosmofer alhamdulillah baru okay hb sy skrg😂

saya makan iberet bersama jus delima. alhmdulillah ada naik walaupon sikit

sama la mcm sy dulu. last2 sy tukar kepada iberet. Alhamdulillah ok

TapFluencer

semoga dipermudhkn mommy sy pn pejuang hb low