Perancang Keluarga

Hai mommy2. Boleh share pengalaman dan pendapat utk perancang keluarga. Saye baru pertame kali dan masih dilema utk pilih yg mane terbaik. Terime kasih ?

8 Balas
Tulis jawapan

Lepas bersalin anak ketiga, saya terus consume pil perancang (Noriday) lepas habis pantang atas nasihat doktor sebab anak rapat sangat 😊 Sepanjang makan pil, Alhamdulillah serasi dengan badan, takde alahan, takde kenaikan berat badan mendadak, normal je macam biasa. Doktor yang suggest Noriday sebab saya fully BF baby. Lepas 6tahun consume Noriday, saya plan untuk stop. 2bulan saya stop, terus saya pregnant baby no.4 🀭

Baca lagi
4y ago

Haa i see. Alhamdulillah la rezeki xde kesan teruk pd bdn.

Super Mum

Sye mmla amik pil . .amim kjp je. .x bole bwk. .stop..bncg ngan suami.. buang luar. .nk kne kerjasma la. .alhamdulillah nsb suami phm. .jrak yg kdua 2thun ..tp xde rezeki. .ckp 5bln je brsma dye. .lps 2thun br dpt blk yg ke 3. .skng 26w. .😊 . .kalo rse bole kerjsama ngan suami..cba dlu. .kalo rse x bole bttr amik ubt. .ats bdn individu. .πŸ€—

Baca lagi
4y ago

Oh, mksd xboleh bawak tu cmne. Ade ape2 jd ke

Mcm sya mkn pil perancang Yasmin..berat pun Makin turun myb sbb nyusu bdn sama, susu bdn pun maintain dr start sya mkn smpai skrg, ank pun dh setahun 3 bln...period pun ok, teratur je tiap2 bln..tu pengalaman sya la sis guna pil tu ☺️, org lain pkai xsure la

4y ago

Yeke. Risau plak nk amik. Sbb bby bf. Ok thank for for sharing. Nt saye tgk. Tp pil tu mkn mcm mne. Hari2 jgk? Slame 2 tahun?

VIP Member

Kne start yg biasa dlu sis. Mula dgn pil. Kalau rasa xboleh lonsisten amik pil boleh cucuk depo. Kne try n error. Sbb xsemua org sama penerimaan nya

4y ago

Fahammmm.

SΓ ya tx blh amik pil atau cucuk .. badan Naik mendadak gila.. last2 rancang sendiri campak Kat luar alhamdullilah 4 thn baru sangkut

4y ago

Trai j la pil dulu kalo sesuai on kan terus.. kalo tgk lain macam stop la ..rancang sendiri

VIP Member

Makan pil perancang yang paling selamat. Cuma kena makan ikut masa. Saya sekarang ambil pil Regulon sebab anak susu botol

4y ago

Ni baru je start. Dah 4 bulan saya guna pil perancang ni.

sy pakai kalender wanita.. 4tahun lebih.. alhamdulillah.. baru hamil ke dua tp kena tau caraguna kalender tu

4y ago

kat situ ada kitaran haid dan kesuburan.. tp lg 7 hari sy nak subur, sy pastikan suami x buang dlm. dan hari akhir sy subur, saya tambah lg satu hari extend x buang dlm.. alhamdulillah 4 tahun 6 bulan jugak la.. 😁

Sy cucuk depo 4 thun, Peyed xdtg slma cucuk tue.. Smuanya ok je.. xde mslah..