NT Scan

hai.. mommy to be semua... nk tanye ada tak yg bt NT Scan baby?? Saya baru tau n dgr pasal NT scan ni.. sebab officemate tanye dh bt ke NT scan ni? masih tertanye2 NT scan ni apa ye?? #my1stpregnancy #11week1day

6 Balas
Tulis jawapan

NT scan tu untuk tengok cecair belakang tengkuk baby. Kalau tebal ada kemungkinan baby ada masalah chromosome yg antaranya menyebabkan baby ada down syndrome. Sy buat scan haritu dan mmg tebal, risau sgt bila dpt tahu. Doctor suggest buat ujian air ketuban, walaupun test tu mahal tapi lega sgt bila dpt tahu baby takde masalah chromosome atau abnormal. 😭

Baca lagi
4y ago

sis, sy xda buat NT scan dan ambik darah or air ketuban sbb doc ckp baby sya percent utk down syndrome 0.1 - 1% sbb tebal tu xtebal sangat. sis rasa perlu x buat tu? risau juga ni.

NT scan tu nuchal translucency scan. Tu part of detail scan kalau nk buat. Tukang scan akan kira saiz ketebalan nuchal fold(belakang tengkuk baby). Kalau size pelik skit kemungkinan anak ada bawakaan penyakit genetik mcm downs syndrome

2y ago

KK takda. Kena pergi swasta.

Saya pun kena bt nanti NT Scan sbb ank ke 2 ada masalah masa lahir usus luar now ank da umur 8 tahun syukur Dan sihat ☺️doa sja yg baik2 jgn risau ye mommy..

1y ago

sis sy pun sama kes macam sis, doktor scan, doktor suspect baby usus di luar..ok tak sis?baby macam mana?lahir ok tak?saya buntu, lepas saya tahu baby saya usus luar, saya asik nangis saja

Sy pn anak nk msuk 4 baru dgr NT scan niπŸ˜‚

5y ago

saya pun.. officemate yg bgtau.. kalau tak.. sy takntau pun.. πŸ˜…πŸ˜… sy tau pasal detail scan jeee

Bley wat mse kndungan usia bpe week ye?

1y ago

kalau dah 15 minggu xboleh buat ke

Sy pn x pernah lg dgr