22 Balas

VIP Member

Kalau sya x pentingkan sgt bab perut kcik ke beso asalkan baby sihat membesar ikut minggu septtnya .. kalau beso sgt perut kang payah nak angkat bagai semput nya lagi mcm sya skrng laa 22w perut beso tpi x tau lagi berat baby brpa sbb doc kata 28w nanti bru scan .. ni pon nak angkat payah , semput nya lagi .. seluar x ckup terpksa tunggu seluar maternity beli dkt shopee tu smpai 😂 ni mmg pakai skirt je laa memanjang ..

VIP Member

Normal je sis . Saya masa preggy anak sulung 2bulan dah nampak baby bump . Kalini preggy nak no 2 , 5 bulan baru nampak baby bump tu pun nampak macam buncit je sebab lepas preggy anak sulung badan saya naik jadi chubby sikit so sebab tu lah perut tak nampak mana . Selafgi doktor cakap baby ok so takde masalah pun .

sye hritu pon org asik tegur je perut kecik smpai nak deliver. tp sye okay je sbb growth baby mse scan ve. keluar pon cukup berat 3.08kg @ 38weeks. maybe sbb sye kurus, selepas baby keluar tayah dh pantang mkn over2 20 hari dpt berat asal. positif je sis, selagi dr tkde ckp pape 😎 yg penting semua okay

Masa scan haritu Ada tgk Berat baby? Doc Ada ckp apa2? Slgi baby growth ok, Berat ok, rasa xda issue pun. Jgn overthinking. Kerap followup Berat n kesihatan baby. Size perut xda kena mengena pun. Kadang orang perut kecik Tapi baby besar Kadang orang perut besar Tapi baby kecik

btul...sye mse preggy ank sulung besar..skli kluar bby kecil.. berat 2.31kg je.. skng preggy secnd bby.. bru 21w.. xbesar sngt.. xkecil sngat .

samalah sy tp masih baru lg 16w, keliru kdg tu baby bump ke perut buncit ibu kenyang mkn 😂 klu baring terlentang, mmg rata lah perut tu tp klu mengiring mcm nmpk perut gelebeh. tak paham, dlm kepala mula lah pikir yg bukan2 😅 nak tgu scan lambat lg 18w...

Saya pun semua pregnancy perut kecil tapi berat baby ok ja..semua 2.7kg ke atas..in shaa allah jangan risau ya..saiz perut tak melambangkan besar @ kecil baby yang kat dalam..janji baby sihat..ibu pun sihat dan jangan stress ye..

normal je sis , saya 7 bulan nak masuk 8 bulan pun orang still tak nampak 😊 selagi setiap scan doktor kata berat dan keadaan baby okay ikut minggu , okay je In Shaa Allah 👍🏻😊

Selagi DR cakap baby sihat dan semua ok tiada masalah lah perut kecik sis sya pun 6bulan macam mengadung bru 4 bulan😂 anak sulung sya pun macam itu tpi syukurlah sihat”kedua”nya

Kita sama sis,,perut bkn main kedepan hahaha pdhal bru 4bulan🤣🤣

Normal je. Sy masa 21w sempat bersanding lagi perut tak nampak. Semua cakap perut kecik sampailah naik 8 ke 9 bulan. Sekali bersalin anak berat 3.56kg, semua terkejut hahaha

normal je sis..saya ni perut kecik je smpi dah akhir trimester ni..prut kecik tak kisah janji anak dalam sihat je..saya skrng perut kecik je,dah 36weeks1days.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan