Pregnant lepas keguguran

Hai mommy. Boleh tak share pengalaman korg yg pernah gugur lepastu pregnant balik. Kebanyakan sy tgok cepat dah berisi smula, tp sy lambat. Teringin sangat nak pregnant balik. Sy gugur bulan januari smpai skrg belum ada rezeki lagi. Doakan sy ya InsyAallah diberikan rezeki untuk menjadi ibu lagi

43 Balas
Tulis jawapan

saya gugur pun pada January 2022. Pregnant semula detect bulan 4 . Lain orang lain badannya. kakak ipar saya pun gugur lepas 2 tahun baru lekat balik. keep doa . Solat jangan pernah tinggal. kita minta pada Allah insyaAllah Allah akan makbulkan juga. InsyaAllah ada rezeki sis akan datang.

Saya keguguran 11/2/22 pada usia kandungan 14 weeks. Alhamdulillah hujung April 22 dikurniakan rezki lg skali. Skrg dh nk masuk 16 weeks. Masih trauma dan takut dgn pgalaman lalu sbb gugur tanpa apa2 tanda. Missed miscarriage. Skrg ni asik rasa nk g scan je sbb nk tau keadaan kandungan ๐Ÿ˜…

insyaAllah ada rezeki ye bunda. baby sy meninggal dlm kandungan masa 32w 1/9/21. sekrg 28/7/22 baru pregnant balik 5w. lbh kurang 10bulan mcm tu. jgn sedihยฒ. sy faham perasaan tu, sy pernah tertanya pd diri sy solaan mcm ni. jgn difikirkan sgt. yg terbaik akan tiba saat yg tepat

saya keguguran bulan 7 2021.. setahun juga la tunggu nak pregnant balik .. skrg dh pregnant 9minggu .. dah lah keguguran last year x cukup pantang sebab kena kuarantin kat hotel .. diam kat aircond , jaga anak 2 org sendiri selama 2 minggu .. almost depress kat hotel masa tu

Saya gugur 19/2/2022.. Time tu, baru je 6 minggu.. Lepas sebulan, saya pregnant balik.. Alhamdulillah, sekarang kandungan saya dah 18 minggu.. Doakan saya dan baby sihat ya.. Semoga dipermudahkan urusan bersalin utk semua ibu2 โ˜บ๏ธ

VIP Member

Sy pernah gugur utk baby no 2 sampai 4 kali sbb terlalu mengharap ๐Ÿ˜Œ lepas last gugur tu mmg pantang betol2 & x nak pikir lagi utk ngdung tp rezeki pas sebulan terus ngdung lg โ˜บ๏ธโ˜บ๏ธ Alhamdulillah sekarang otw no 3 pula ๐Ÿคญ

saya gugur 3kali bln 6(2021) bln 11(2021) n bln 2 (2022) bln 4 (2022) sy lekat balik alhamdulillah now dh 5bulan..semoga dipermudhkan urusan bersalin nanti dan semoga semua yg ttc dikurniakn zuriat secepatnya aminn ya mujib

saya gugur bulan 2 tahun 2021.. saya tau pregnant bulan 6 2022.. ni pon 7 tahun tunggu untuk dapat zuriat.. insyaAllah, jgn risau.. selalu kalau dah gugur, pasti akan pregnant balik antra cepat atau lambat je.. banyakkan doa ye..

2y ago

insyaAllah. terima kasih atas nasihatnya

saya gugur bulan 28/10/2021 bulan 11 tak period sbb darah lepas gugur masih ada and bulan 12 datang period bulan 1 tak dtg period and check upt positif now dah 29 weeks ๐Ÿ˜Š alhamdulillah doakan sya dgn baby selamat

Sy gugur bulan 12/2021, gugur sbb kandungan luar rahim. Lepas 3 bulan pregnant semula. Skrg dah 20w..ingatkan sy punya tiup fallopio tersumbat kena kos yg besar untuk rawatan.. Dah fikir xboleh mengandung lg time tu.