4 Balas

Saya turut gembira berkongsi pengalaman anda mengenai mengalami gdm ketika hamil. Sangat penting untuk memantau gula darah ketika mengandung. Bagaimanapun, amalan pemakanan yang sihat dan aktif fizikal dapat membantu mengawal gula darah semasa mengandung. Pastikan anda berbincang dengan doktor anda untuk mendapatkan nasihat dan panduan yang betul untuk menguruskan keadaan ini. Jangan risau, anda tidak sendirian dalam menghadapi ini dan sokongan komuniti ibu hamil juga penting dalam perjalanan anda. Semoga segala urusan dipermudahkan dan ibu dan bayi sihat sejahtera. https://invl.io/cll7hzz

saya anak 1st dan sekarang 18w ada gdm. anak 2nd takde sangkut. both gdm on diet control. setakat ni alhamdulillah bacaan masih di paras normal. 2 minggu sekali kena buat bsp. saya amalkan minum air lemon suam sepanjang masa setiap hari dan makan bendi celur sebelum makan makanan berat. buah makan lepas makanan berat supaya gula tak spike

saya anak ke 3 sangkut gdm jgk on ubat dah tapi blh control lgi.. yg pertama dan kedua Tak sangkut..biasa la tu kdg2 kita carving mknan manis..janji kandungan dan mommy sihat..kena cut gula ambik half portion nasi..ikut nasihat pakar pemakanan..

mula2 kat klinik..lps saya buat kat rmh tak larat nk ulang alik sehari 4 kali nk buat BSP..tpi kena tanya kat nurse dulu sama ada nurse kk bgi tak atau tak buat bsp sendiri..tanya dulu sis..mcm saya tanya kat nurse nk buat sendiri lps tu beli alat Chek gula untuk kencing manis bawa pi KK tunjuk kat nurse test dulu lps ok dah blh buat sendiri..setiap kali buat BSP kena ambik gmbr htr nurse bacaan tu..

Ada... Hehhe

X de.. Pastu kalau boleh mlm pas pkl 7 x yh mkn dah.. Minum air je..

Soalan popular