TIPS TK MUAL MAKAN OBIMIN

hai mmy , ada tk ssiapa yg dpt pil obimin/ubat tambah darah dri kk? sya bru skli mkn alahan jadi sangat teruk, smpai asal mkan kena muntah balik lepastuh. dahlah mkan nasi sehari 1 senduk ja . ada tk tips nk mkan pil tu. sya mkan pagi lepas srpan, ambil skli dgn folic acid. nurse sruh mnum dgn air limau spya pnyerapan nya bagus. #firstmom #SeriusTanya #bantujawab

16 Balas
Tulis jawapan

Hai ibu, Memang tak dinafikan, ada ibu-ibu yang mengalami alahan atau mual yang teruk ketika mengambil pil Obimin atau suplemen tambah darah. Ini adalah perkara biasa dan ada beberapa cara yang boleh ibu cuba untuk mengurangkan alahan tersebut. Pertama sekali, mungkin ibu boleh cuba tukar masa pengambilan pil tersebut. Kadangkala, pengambilan suplemen pada waktu perut kosong atau selepas makan berat boleh menyebabkan rasa mual. Boleh cuba ambil pil Obimin pada waktu malam sebelum tidur dengan sedikit makanan ringan. Ini membantu mengurangkan rasa mual kerana perut lebih tenang ketika tidur. Kedua, kalau minum dengan air limau menyebabkan rasa mual bertambah, ibu boleh gantikan dengan jus oren atau apa-apa minuman yang ibu rasa lebih selesa. Pastikan juga ibu minum banyak air sepanjang hari untuk membantu sistem pencernaan bekerja dengan baik. Selain itu, ibu boleh cuba pecahkan dos pil kepada dua bahagian. Contohnya, ambil separuh pil pada waktu pagi dan separuh lagi pada waktu malam. Ini boleh membantu mengurangkan kesan sampingan seperti mual dan muntah. Jika masalah ini masih berlarutan, ibu mungkin perlu berbincang semula dengan doktor atau nurse di klinik kesihatan. Mereka mungkin boleh cadangkan alternatif lain yang sesuai dengan keadaan ibu. Untuk tambahan nutrisi dan kesihatan ibu hamil, ibu juga boleh pertimbangkan produk suplemen yang boleh membantu mengatasi masalah seperti ini. Ibu boleh lihat produk di pautan berikut: [Suplemen untuk Ibu Hamil dan Menyusui](https://invl.io/cll7871). Harap tips-tips ini membantu ibu. Semoga ibu sentiasa sihat dan kuat menghadapi kehamilan ini! https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Obimin ni seeloknya kena makan sebelum makan nasi sis..nurse tempat sy pesan mcmtu..kalau makan lepas mkn nasi memng muntah balik la..sy bgun2 tidur makan Obimin dlu sejam selepas tu baru sarapan pagi.. Makan Obimin sy minum dgn air ais samada teh ais atau milo..xmuntah.. Elok ja

3w ago

ye betul, sama mcm sy buat..

Saya makan obimin okay hb cantik zincofer yg bt loya teruk selalu saya makan sebelum tido so far obimin ja yg sesuai dgn badan saya takda campur dgn air apa2 sbb dia takdak bau yg tak menyenangkan mcm ubat yg lain

3w ago

Sama.. kalau zincofer.. telan 3 minit muntah habes semua.. obimin je ok

klau sy air sunquick je...atau pun lps mkn ubat tu terus mkn asam kulit limau sikit jeee bgi ilang rasa mual tu...klau tak memang akn rasa nk muntah balik

saya makan obimin juga , makan lepas makan dan sebelum tidur malam . takde apa apa pun jadi , takde muntah takde loya

saya x makan obimin. saya makan zincofer. makan sebelun tidur dengan air limau kasturi sejuk² tanpa gula. buat masam²

makan lps bgun tdo pg atau sblm tdo.sy mkn sblm tdo.alhamdulilah sesuai xde muntah ke apa.kena try waktu yg sesuai.

saya pulak misi pesan ambik obimin bfore sarapan, saya minum dgn sunquick..so far okay tkde mual2 muntah

sis blh cbe mkn waktu lain selain pgy xpi mesti lps mkn.. mcm sye mkn mlm sblm tdo bru ok xmnth

Try makan before breakfast, tunggu 2 jam lepas mkn ubat baru mkan sarapan