βœ•

57 Balas

saya beli bila kandungan start 7 bulan. beli sikit2 dulu. jangan beli baju NB terlalu banyak. baby cepat besar πŸ˜‚ Tapi simptom mak mak mesti akan beli baju banyak. ahahahaha

baju NB tak boleh beli banyak πŸ˜… itu mak saya slalu pesan πŸ˜‚ . tapi macam mana pun kena ada baju NB sekurangnya 10helai πŸ˜… sementara nak tunggu baby besar gemuk 🀣 .

Tahun lps lahir 1st baby. So pakai baju abang die je. Byk yg masih baru2. Cuma beli apa2 yg patut tak membazir bby cpt membesar. 😊 masuk 7bln semua brg2 completeπŸ‘πŸ»

Masa rancang haritu mula nak beli sikit2 dalam 5-6bulan mcm tu . Bulan dpan je ni . Tak sabar nak tinjau2 . Kod2 berkenan dgn barang dan harga beli 😁

sy start 3 months beli sikit sikit so tak terasa sgt nanti. Alhamdulillah now hampir complete dah. Brg utk ibu brpantang je belom complete. hehe

VIP Member

7 bulan baru start beli https://my.theasianparent.com/barang-bayi-yang-perlu-disediakan-lupa/?utm_source=question&utm_medium=recommended

Sy start nak msk 7 bulan beli brg2 bby.. Sbb sy uri bawah takut brsalin awal n nnt da bsr sgt perut xlarat dah nak menyoping πŸ˜…

Saya belum beli lagi ... Sekarang kandungan saya 27w2d .. InshaaAllah bulan nie baru nk survey , lepas scan jantina ...πŸ’•

kali ni mybe lain dr sblmnye.. sbb die xleh pkai bju kakak2 hahahaha lain gen. so beli sikit2 ni da nk msuk 19w

sy da start since 20week . skrg 27week dan settle semua . huhu boleh fokus pd baby n diri sndri utk rehat

VIP Member

kli ni sy tk beli brg sgt.. banyk guna yg dulu.. skg ade lah jugk beli sikit2 sbb lagi 4 bln nk besalin..

Soalan popular