17 Balas

sabar je lah sis , sebab tu saya taknak letak harapan sangat dengan scan ni sebab tak 100% betul .. walaupun saya dah tau jantina baby saya tetap belikan semua barang baby yang unisex punya .. baby boy or girl boleh pakai , macam kawan saya lah di scan dengan doc cakap bby girl last² keluar boy dah lah nenek dia belikan semua baju girl warna pink nak taknak kena bagi pakai juga lah ...

Saya scan swasta 28w dokter ckp boy sbb nmpk pistolnya tpi dia bgi nmpk skit2 ja..tpi scan kat kk 2x dokter ckp mcm girl pulak..n dokter ckp tgok perut pun mcm girl😅😅klu betul girl alhamdulillah sbb yg sulung boy🤭🤭skrg dh 35w5d..brg smua dh ready..tpi beli yg unisex n bju abg dia pun elok lagi..

Klau belum lahir elok sediakan kelengkapan unisex,means sesuai utk boy/girl. Beli sikit saja,bila dah lahir baru beli tambah ikut jantina.. Tapi baju baby boy pun rasanya takda masalah pun bg girl pakai.

Sis saya scan smpai nak bersalin memang baby tak nak bagi nampak😂..tapi Syukur Alhamdulillah saya dpt baby girl.. Hehe.. Saya dah bersalin 20.07.2020..sepatutnya due 03.08.2020..baby nak keluar awal😊

Hehe...sy xpecaye sgt...so mmg dr ank frst suke beli unisex. Dua2 blh pkak...bkn pe syg kn bju bby kalau beli x spt pkai ni ..tp xpe sis...simpn jela..manatau ada dk lg nnt .heheh

Ehh samalah hehe .. sbarlah sis .. apapun lpas Ni jgn bharap sgt dgn scan usg untuk check jantina bayi .. x smua btul .. and klau bole beli baju unisex untuk bby..

mula2 scan swasta baby boy, scan kedua kk baby girl, kali ni scan kk jugak baby boy memang nampak jelas sbb mesin baru. nasib baik beli baju newborn unisex dulu

Untung la dah lengkap sy dh 8bln+ ni pom xckp lgi.. Nk beli tpi lom ad rezeki lgi... Ni pom ckp untuk buat mkn je.. Doakan sy dipermudahkan aminn..

Insyaallah.. Amiin²

Pernah tp klau pndapat sy lain kali beli baju unisex pnya jd bila Doctor salah bgtau jantina pun xpe la bab brng prsiapan yg kite beli pun utk unisex

Bagi je pakai Scan Dekat klinik kerajaan ke swasta ? Saya selalu scan dekat kerajaan selalu doc cakap tak nampak Jadi saya try g scan kat swasta

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan