Ttc after miscarriage

Hai ibu2 sekalian..nak tnya pengalaman ibu2 dsini yg penah keguguran tanpa cuci itu korang ambil tempoh masa brapa lama bru dpt mengandung blik?

24 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Gugur Masa 4/10/18, mngandung blik bln 12 Thun yg sama. bkn rezeki sa gugur pada 28/1/2019. Slps gugur doc nasihat Kan Saya tuk ambil perancang. Stop perancang pada awal bln 9. On acidfolic Dan ambil iktiar tuk prrgi berurut. Alhamdulillah.1/11/19 sa mngandung semula.😊😊😊. Skrng da 30w6d.

Sy pernah sebelum tahun baru 2020, dn sy mengandung 3 minggu dah tapi ,tak lama ,tiba sy keguguran dn anak yg ke 6 , dn lepas 2 bln mcm tu sy mengandung lagi ,syukur pd Allah taala.

Saya gugur bulan 12 dan pregnant semula bulan 2 sebab saya gugur 6 minggu..x de sakit, cuma darah kuar byk cam period..g scan swasta dh clear..pantang makan n bsama pastu berurut..

Patutnya 1year tapi allah bagi rezeki awal. Alhamdulillah. Time bukak buku pink tu kena la bebel sikit sebab doktor risau rahim tak kuat 😅

VIP Member

gugur tanpa cuci biasa saranan doktor 3bulan la... tapi ada je yg hamil awal dri tu.. kalau rasa badan sihat xde masalah la..

Ikut atas rezeki masing-masing sebenarnya. Macam saya 8 bulan lepas keguguran baru ada rezeki balik.

Saye tahun semalam 3 bulan gugur, bersih kan alhamdulillah awal tahun ni saye mengandung 22 mingu,

Sya keguguran bulan 1,bulan 3 mengandung balik..17 minggu 6 hari..alhamdulillah

5 month. klu Sy xmkn pil perancang maybe dah pregnant after 3/4 month

lepas gugur sebulan terus pregnant balik , alhamdullilah rezeki awal ☺️

4y ago

alhamdulillah, awak week brp skrg