23 Balas

jnh stress..buat rutin hari sis mcm biasa..bnyakkan berjalan...sy 38 week baru besalin,xrasa gak mcm sis..sbb trlalu aktif buat tugas harian...tahu² sampai masa baby nk kuar pecah ketuban je,alhamdullilah bersalin pn senang mngkin sbb xduduk diam n bnyak bjalan

VIP Member

Hi floria, dont be stress. 38weeks je. Due is 41weeks. Anytime dah boleh bersalin, maybe even tonight dah sakit boleh deliver dah. So dont worry about tanda2. You may not have early tanda2. Ignore what people say okay? Hehehe jawab je due kan 41 weeks.

Takpe, first pengalaman kan hehe lepasni tau dah tak perlu risau sgt. Tak perlu ambik cuti awal pun selagi belum ada tanda janji beg hospital dah ready. Tengah kerja pun boleh pergi bersalin hehe. Setiap mommy lain2. Tak semestinya bersalin awal kan, due 41 weeks. I pun 40weeks baru bersalin takde tanda awal pun. Keluar lendir brown je sehari sebelum, pergi mall jalan2 dulu nak bukak jalan cepat sikit hehe malam tu sakit dah baru pergi hospital.

biasalahh tu. saya time 38week xda tanda apa pun jln sana sini ingt brsalin kene ngam2 40minggu hahah 39week brsalin pdahal cadang kluar jugk haritu tp pagi tu asyik sakit prut😂 *maklumlah anak first

sama... sy pun stress... dgn cuti nak abis.. ni pertama kali pengalaman ingat blh beranak dlm 37 weeks...... hahaha lagipun sakit pinggang n kelngkang mmg menyeksakan... perut keras aje.. tiap minit..

Jgn stress sis..Sian baby..akn sampai masanya tu nnt.sabar k..abaikan kata2 yg negatif..moga dipermudahkan urusan sis...bykkn Naik turun tangga n berjalan kaki..minum air kelapa...

lbh kurang jew tempoh kehamilan kita sis. risau jg sbb kalau dh 38wk doc suruh induce sbb gula tgi.. tanda2 tu xsure, cuma skg sakit pinggang n kdua kelangkang

Saya 38weeks 4 days still takda tanda lagi. Bertabah menunggu tanda-tanda. Kita take it easy je mummy. Baby seronok duduk dalam perut kita lagi ni 😂😂

Buat apa nak stress?bkn over due pun..baru 37 minggu kot🙋🏻‍♀️tggu jer masanya pasti tiba, jgn mengeluh pula ya

Jgn stress sis..bykk doa sabar..slow2 pergerakan..sy pon Bru msuk 37week...sy ckp baby kuarlah bla da sedia....

sama la saya pun ..dh 37w 6 d..tp x de tanda ape2 pun..jenuh nk jwb dgn org ..x bersalin lg2..stress pulak rasa

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan