11 Balas

kakak ke-2 : no case miscarriage, ada dua anak, takde alahan langsung. kakak ke-3 : no case miscarriage, anak pertama alahan dari start mengandung sampai ke beranak. trauma beranak jugak. koyak kena jahit dah lupa berapa byk tapi mmg dia trauma teruk. Anak kedua dan ke tiga alahan 1st trimester sahaja saya : miscarriages 2x sebelum ini.. pregnant ke3, alahan 1st trimester sahaja. turun 7kg sbb tak lalu makan apa2, asyik muntah.. skrg dah 14 weeks, alahan berkurangan dari minggu 12. yg tinggal pening je. Alhamdulillah. Sis, hilang nikmat makan tu sgt seksa sis. Skrg dpt makan balik saya bersyukur sgt 😭

Sama dgn sy sis..kdg rasa cm xpregnant...langsung xde ape2...morning sickness ke..muntah ke..cuma ada alahan gatal saja..bnyk gak yg ckp xde muntah2 ni janin xsihat...pastu ckp susah deliver la ape laa kan.. Tp time2 pregnant ni rasa xperlu laa dgr ckp org sgt kn...bdn kita..kita taw apa yg ok dan xok.... jnji xde ape2 pendarahan..syukur Alhamdulillah..

peliknya.. tk penah dgr sy org ckp camtu sbb kn alahan bby awk tk sihat. fikir baik2 sudah la.. sy pun mule2 camtu gak. dah bape week baru rasa. lembek. tk larat dia. normal pregnan. huhu

Sis patut bersyukur sgt2 sbb xda alahan. Betapa seksa nya ada alahan ni sis😂. Lgipun kandungan masih awal. Mybe blom masanya lagi nk alah. Once dah alah. Sis akan tahu sendiri peritnya mcm mna😂Susah atau senang beranak tak da kaitan dgn alahan.

😅😅 sy mmg bsyukur bab yg takde alahan tu cume tetibe risau sbb tbace byk perkara2 -ve yg blh jd pd baby bile takde morning sickness ni... Pape pun harap morning sickness awk xbelanjutan &bby sentiase sihat

kandungan pertama saya pun tiada alahan, tiada morning sickness, rasa tidak sedang mengandung... dan akhirnya gugur jatuh sendiri. Sangat sedih dan rasa kehilangan😭😭

mitos semua ni sis, atas rezeki masing2, saya alahan teruk masa first baby, alahan sampai bersalin, baby sonsang kena czer

sy ank sulung ada alahan.ank no dua alahan seminggu je.alhamdulillah dua²senang bersalin.

awal lagii.. releks dulu.. tggu la bape week baru rasa. hihhi. bertenang ye sis

anak pertama takde alahan. anak kedua baru ada alahan. so normal ja. 😂😂

Tidak menentu

syikin

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan