39 weeks belum ada tanda2 nak bersalin

Due date 22/9/2022. Lani dah 39 weeks tapi takde tanda2 langsung. Dah buat macam2 senaman dari 1st trimester sampai dah hujung2 ni macam2 senaman buat tapi sama je takda tanda apapunπŸ˜… Risau pun ada tak bersalin lagi dalam pada yang masa excited nak bersalin wlw takut2. Kemarin DR dah bagi tarikh serah diri 21/9. Doakan sy cepat bersalin sebelum due date please πŸ˜„

22 Balas
Tulis jawapan

Sy 37week 6hari turun tanda waktu subuh turun darah ketulan dgn air ketuban. Terus ke hosp tp takde bukaan takde contraction. Kene warded sehari and bukaan masih lgi 2 cm mse tu sdgkn air ketuban dh pecah 24 jam jd sbb bukaan lambat dan takut baby lemas, doktor induce. after 6 jam induce bukaan terus 10cm dan sy lahirkan secara normal untuk ank pertama ni. pengalamn lahirkan anak sulung tak tergambar sakit dan mse yg sama sgt gembira bila ank diletak atas pangkuan lps melahirkan

Baca lagi
2y ago

Sy turun tanda dah pagi tadi turun darah lendir cuma tak sakit apapun, sakit manja2 ja, g hospital takde bukaan lagi. Dr suruh balik dulu lah. Lagi 2 hari kena serah diri dah kalau takde sakit juga πŸ˜…

sama due date dgn saya, tapi alhamdulillah hari ni saya dah selamat bersalin..keluar darah and dalam masa yang sama dah start rasa contraction.saya doakan semoga urusan awak dipermudahkan.khamis minggu lepas jumpa doctor,doctor check dah buka 1cm..betul doctor cakap,dalam seminggu lagi bersalin la ni.doctor suruh banyakkan berjalan2..patutnya esok ada appointment lagi dgn doctor,tapi baby dah keluar hari ni πŸ˜…

Baca lagi
2y ago

π’˜π’‚π’‚π’‚ π’•π’‚π’‰π’π’Šπ’‚ π’”π’Šπ’” π’”π’π’Žπ’• π’ƒπ’“π’‘π’‚π’π’•π’‚π’π’ˆ.. π’”π’š π’•π’†π’π’ˆπ’‚π’‰ π’Žπ’†π’π’–π’π’ˆπ’ˆπ’– π’‹π’–π’ˆπ’‚ π’π’Š 𝒅𝒖𝒆 𝒅𝒂𝒕𝒆 4/10 𝒅𝒐𝒂 π’Œπ’ π’”π’š π’‹π’–π’ˆπ’‚ 𝒅 π’‘π’†π’“π’Žπ’–π’…π’‚π’‰π’Œπ’

Sama. Saya due 23/9. Tadi check perut, nurse cakap baby masih santai selesa dalam perut. Minggu depan check up lagi. Kalau masih belum bersalin, kena serah diri. Tanda takda langsung. Merap husband ajak berjalan exercise setiap hari sbb nak baby turun, tapi maknya yg penat, anaknya seronok menendang πŸ˜‚

Baca lagi
2y ago

Tulah sy pun 20 haribulan last check up perut dgn nurse kk 21 haribulan kena serah diri dah. Redha jelah nak paksa baby keluar pujuk dah puas pujuk dah asalkan dia sihat keluar dgn selamat nanti cukup lah πŸ˜„

TapFluencer

Saya dah 38w baby belum masuk laluan lagi πŸ˜…. Semua senaman dah buat tp skrg ada rasa tak selesa jugak la dekat celah kangkang dan punggung tp mmg belum masuk laluan sbb perut pun tinggi lagi. Agaknya baby selesa sangat dlm perut mama ni hmmm

2y ago

Samalah baby tak masuk laluan. Sy turun tanda darah dah p hospital check bukaan tapi takda lagi, dr suruh balik dulu πŸ˜…

VIP Member

due date sy pun 22.9...alhamdulillah ketuban pecah kt rumah pagi tdi...skrng tngh layan contraction...doakan sy n baby dipermudahkan urusan ye....sy juga doakan semoga ibu2 yg due bulan 9 n seterusnya dipermudahkan urusan..aamiin..

Samaaa .. due sya 29hb 9 tapiii doc pakar bgi masa smpy 28hb ni jee ,, klo bby xkua jgk hmmm tpkse serah diri utk induce .. Allahuuuu takotnye ble dgr perkataan INDUCE 2 ,, doakn sya semoga bby akn kua xlbih 28hb ni ..

Saya due 16/9...Dah turun darah dengan lendir.. Tapi bukaan baru 1cm..Dktor sruh balik dulu dan monitor dekat rumah sebab tak ada rasa sakit pun.. Macam2 exercise dah duk buat sampai sakit badan2... Tapi masih sama..

2y ago

Ye tahu takpe dah macam2 exercise buat tapi takda tanda langsung. Sakit pun takda langsung. Rasa cam give up dah nak exercise semua tu πŸ˜… Lani berserah je lah apapun

Due sy pon 22.9.22 Ank pertama lahir 38weeks Anak kedua lahir 40weeks Anak ketiga lahir 41weeks Yg ni ke-4 agak nye 42weeks br ready nak keluar..mak is redha nak..asalkan awak sihat2

Baca lagi

Same.. Saye due date 21hb sept tapi xde tande ape2.. Cume smlm check up da ade bukaan 3cm. Dah dpt surat Hari ni doc sruh admit.. Tapi sakit or ape2 tande xde lg.. 😌

2y ago

Alhamdulillah dah bersalin pd 15hb jam450 ptg. Bby boy brt 2.9kg 😎

Sama saya due 22/9 tapi masih belum ada tanda2, 21/9 dah kena serah diri sebab GDM on diet. Setiap malam tidur tak tenang2, risau campur excited nak jumpa anak

2y ago

Sy dah turun tanda tapi p hospital takde bukaan lagi. Sakit constraction pun takda πŸ˜… Balik rumah dulu kalau takde tanda2 sakit kena serah diri juga la jawabnya. Beberapa hari je lagi nebes pun ada tak sabar nak jumpa anak pun ada kan takpelah semoga dipermudahkan urusan kita