19 Balas

saya due 15/8 , melahirkan pada 05/8 🤗 tanda tanda yg saya alami dulu sbelom melahirkan rasa mcm nak kencing tapi block . rasa mcm pundi kencing berat sangat2 jadi bila mengeras memang sakit sampai pundi kencing .

sy 17/8 dah masuk lalu dah buat senaman dan kerap bersama suami juga tp baby masih syok dlm lg..tanda lendir kuning campur darah sikit tp x ada contraction kuat lg baby masih aktif mengeras sekejap2 Jr..

g hospital x..

Sy due 9/8, dah selamat bersalin 17/7 36w5d kalau ikut EDD. Less 1weeks sebelum bersalin dapat date baru dari swasta REDD 31/7 so bersalin ikut REDD 38weeks. Normal delivery + drip induce

28/8 skg dah ada tanda..pagi td cuma mengeras mcm nk berak..tp bukaan 1 cm..td kluar lendir coklat..doktor kata dh dekat..tp xtau brslin tgh mlm ni atau esok² nya lg..skg dh dlm ward..

TapFluencer

Saya bersalin awal sbb induce for labour - GDM on metformin. Puan pantau kekerapan contraction ya. Jika kerap contract atau ada tanda bersalin lain, terus ke PAC

sama due 27/8 . tapi saya xda tanda apa2 lgi . rasa mcm biasa je mgkin bby masih syok dlm perut kot. hehe hrap dipermudahkan urusan kita utk bersalin. ameen🫰

Saya due 24/8.xde tanda lagi. Mengeras ngilu2 kt bawah tu biasa.. Harap nk bersalin awal juga tapi macam xde harapan je.. Tunggu jela bila baby ready nk keluar😂

sy due 11.8 xde tanda2 lg jgk ni😩😩😩

saya due 31/8 . sekarang sakit ari ari , sakit pinggang . pastu asyik membuang jerrrr ... sekarang nak tidur malam pun taklehh . perut asyik memulas 🥹

Saya pun mcm awak juga.. tpi bila pusingkan badan sakit tu da hilang. Ni tgh tunggu bila nk beranak je ni🤣.. semoga dipermudahkan urusan kita bersalin

sy due 14/8 tp tak brsalin lg.. tanda pun tiada langsung. tips2 org bg smua dh bt tp baby yg tknk kluar lg huhuhu

Soalan popular