ada yg senasib x dgn sy??

Dah 10w kalau ikt kiraan 1st period tp g cek msa 10w saiz kantung baru 5w..janin pn xnmpk lg..?

14 Balas
Tulis jawapan

Saya..๐Ÿ™‹ Ikutkan tarikh period tu sepatutnya dah 7week dkat 8week. Tapi mse prgi check bru 5week.. Tak nampak apa lagi.. Dr cakap sebab haid tak teratur.. Itu yg jadi mcm tu.. Lpas tu Dr bg lagi satu tarikh utk check balik utk tentukn due date..

pg check ye awk. sy pn 10w pg check baby dh ad heart beat.. bole dgr degup jantung, npk pergerakkn cuma by ultrasound je. ad kaki tgn n tali pusat baru nk develop. mtk saranan dr doc ya

Doktor penah ckp , itu kiraan anggaran kandungan sahaja , hanya Allah sahaja yg tau bila baby tu ada dalam rahim kita . so mungkin mmg betul baby baru 5weeks bukan 10weeks.

Jgn risau sis, doa baik2 je, sbb sy mse 9w doc kata kntung sy mcm 6 w, die suh repeat scan 2mnggu lg, khmis ni sy g scan utk tgk nk ikot kn skrg sy dh 12w

Saya..๐Ÿ™‹..haritu g scan masa 10w..doktor ckp baby x nmpk lg..die suruh bukak buku pink ms 12w..tym scan 12w tu baru nampak baby..

Sm lah sis. Sy sptutnya dah masuk 11w. Tp scan minggu lepas. Kndungan bru 8w. Blm ada heartbeat. Tp skrg still spotting/bleeding on&off

2y ago

sekarang mcm mana sis?

Saya pon ada masalah yang same. Tp mase preggy 2bln, sy bledding sbln. Ikutkn skang sy da 33weeks. Tp ble scan, jd 31 weeks. ๐Ÿ˜…

4y ago

Takde on off. Dalam sebulan tu ada. Tapi tak banyak.

Sya pun mcm tu. Ikut date priod sptutnya 10w. Tp msa scan baru 7w. Dktor kata maybe sbb period xteratur.

Mungkin persenyawan lambt tu sis,,, sb ovum jumpa sperm xtahu bila kan,,, tu jd cam tu sis

Kdg pembuahan lmbt..tau haid xteratur..mcm sy 3bulang xdtg..cek kandungan bru 5 week

5y ago

Try g scan kat klinik ..insyaallah klu ada rezeki dah nmpk kantung n heartbeat dah tu..try lar..doa byk2..kdg klu g kk trus kdg diorg xlayan..jdi klu ada confirmation dri klinik luar,kk kn buat buku terus