63 Balas

tdk normal tu.. trimester 1st...ptot brat kta naik 1kg sbulan(smgu 250gram) trimster ke2...2kg sbln(500gram dlm smgu) sy trlbh2 naik pula trim 2.. sdhnya suspek drh tgi. skg tgh jg mkn. sblm preg jg mkn sguh2..lps tau preg smua bnd bedal.tu brat nek mndadak. mse preg brat xnaik mcm puan ni syok btul la.. tp kne rjuk doc.. sbb klu brat xnaik pun xbole jg. kne naik..tp naik yg dihadkan.

utk 2nd trimester 2 minggu limit dlm 500g je, maknanya sebulan 1kg berat boleh naik. klau lebih nanti dah kena check tekanan darah 2x seminggu 🤭🤭 maybe lain klinik lain syarat.tapi boleh baca dlm buku pink ada je bagitau.. 1st trimester dlu pun berat taknaik langsung, maintain je selagi perkembangan baby okey takda masalah.

kalau berat baby n perkembangan ok.. xde masalah pun kalau berat puan x naik.. berat sy pernah 3 bln cuma naik 1kg je.. tp bila scan.. progress baby ok.. doctor pun xckp ape psl berat sy x naik.. ada jgk baca.. doc bg taw.. tiada masalah kalau berat puan x naik.. as long berat baby naik.. ape pun. tanye doktor n nurse..

Sebelum mengandung 37kg Mengandung 45kg (6bulan) Normal kalau ibu tu jenis bdn kecik mcm saya Kalau tak normal selalunya misi akan bg vitamin Kalau scan doc cakap baby ok tu okla maknanya

Buka buku: 47kg Bulan puasa: 43kg Sekarang (27 minggu): 47kg kembali.. Nurse turun pun marah,naik normal balik pun salah..saya makan jaa asalkan anak membesar dengan baik dan sihat..🤭

Sya prgnt twin 5bulan lbh ..sblum prgnt berat 83kg je Skrg 93.3kg🤣🤣stiap 2 minggu berat bdan sya memang akan naik..sya sndiri yg takot tgok berat bdan sya skrg

saya berat naik banyak. awal2 53. sekarang dh 6 bulan lebih jd 64. nurse bising dah naik banyak sangat. sebulan naik 4kg baru baru ni. terus kena minum air gula.

Normal sis, sy ni tiap 2 mnggu pergi kk tp berat naik 2kg trus, last cek time nak beranak 62kg daripada 44kg . Tp takde kencing manis gak, mmng normal la tu.

1st pregnancy : before 48kg, during 56kg, after 45kg. 2nd pregnancy :before 47kg, during 61kg, after tak tau lagi sebab tgh tunggu due 😅

masa pregnant ank sulung : bukak buku 52kg 36weeks 68kg lepas bersalin 58kg . anak kedua nih baru nak bukak buku berat dah 60kg 😂

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan