Hamil luar rahim

Boleh sesiapa kongsi pengalaman hamil luar rahim, ada rasa sakit atau pernah alami tanda2 hamil luar rahim. Terima kasih

7 Balas
Tulis jawapan

Saya xrsa sakit pun..cuma bleeding,tu pn xbyk cm setompok gitu..after 2weeks g kk nk buka buku pink..dlm kiraan sdiri wktu tu pregnant 8weeks..gtw nurse 2mggu lps pnh bleeding tp xbyk..then nurse mtk wt urine test n positif..then doc scan n doc gtw dia xnmpk kantung baby..doc syak kandungan anggur n dia wt surat mtk ke emergency HSA..smpai HSA skali lg wt urine test n positif..skali lg doc scan..jwpn nya kantung baby xnmpk n doc ckp myb ectopic pregnancy dan serta merta warded..utk kpastian,2,3 kali wt vaginal scan oleh doc pakar n akhirnya di pendekan crita, 1/3/2019 buatlah laparascopic..tiub sblh kanan dibuang..alhamdulillah Mei 2019 pregnant kali ke2๐Ÿ˜Š doc pnh ckp klu nk pregnant lps 3bln๐Ÿ˜… 24/12/19 alhamdulillah slmt mlahirkn baby boy..kndungn time tu 37w4d๐Ÿ™‚ now baby dh 2bln lbih๐Ÿ˜Š

Baca lagi
7mo ago

lepastu ad hamil lg tk sis skrang ?

Saya dalam pantang hari ke-22 disebabkan ectopic, syukur Alhamdulillah dapat lalui moment preggy, sy ttc 5tahun 2bulan. Sy check upt disebakan period tak datang sebulan, naik double tapi samar sangat. Sy biarkan sebab was-was, yela sebab tak pernah naik double pun sebelum ni. Selang 2 hari, sy bleeding tak sakit, sy ingat waktu itu period turun, saya buat macam biasa. Bila tiba hari ke-8 masih bleeding sy jd hairan, petang tu sy ke KK, doc sahkan dr urine test sy positive pregnant. Mengalir air mata waktu tu. Dia refer sy ke Hospital Besar, doc di sana sahkan sy pregnant unknown location, warded la dkt sana 13hari. Tiub di kiri dibuang, sepanjang sy di sana rasa sakit dtg sikit-sikit.

Baca lagi
6mo ago

Sama sis saya pregnant ectopic,sekarang pantang baru 2 minggu lebih,nak tanya period tak datang sampai 3 bulan ke

sy xsakit apa pun.. cuma on due period tu sy bleeding. so mmg ingt period.. tp darah fresh je.. brlarutan shingga 2mggu.. slalu sy period 5@6 hari je.. so g klinik baru tau pregnant.. tp scan xnmpk.. doktor refer day care hospital.. bila kt hosp. 2mggu jg ulang alik.. dpt result mmg ektopik.. so time tu jg warded n laps.. .doktor pelik sbb tiub dh leeking tp sy xsakit apa.. janin masa tu 8w n buang tiub kiri..

Baca lagi

Sy pregnant around 7weeks...1st pregnancy mlalui IVF lps 9thn kawin....1st time scan,xnmpak kantung....2nd appt scan still xnmpak kantung...sblm appt ke 3 tu Rasa senak perut gtu2 je..so tahan je smpai hr appt ke 3 tu....bgtau dktr,dia scan,br lah jelas mngandung luar Rahim....sblm ni X sakit SBB baby kecik,skrg baby membesar kat dlm tube falopio kanan....sakitnye tu senak2 ringan gtu je..

Baca lagi
VIP Member

Saya hamil 7 minggu tibaยฒ rasa sakit macam nak terberanak.. Pergi hospital dgn ambulance sebab sakit sgt tak boleh jalan walau 4-5 langkah pun.. Tiba hospital doktor checked up then cakap sy hamil luar rahim n terpaksa buat operation utk buang pada masa tu juga.. Sobsob..

Sy mase tu around 5 weeks. Bleeding teruk sampai x blh bgn. Pegi hosp doc terus emergency operate buang 1 tiub

Sakit mcm sengugut n bleeding berterusan

4y ago

Sy Rasa senak perut gtu je.memang mild je.tp berterusan 2 3 hr....pastu scan xdpt detect kantung....3 Kali...ketiga2 scan mlalui perut n TVS....Kali ke 3 br jelas kat luar rahim. sygnya my baby๐Ÿ˜ฉ๐Ÿ˜ฉ๐Ÿ˜ฉ...pg esok operate.๐Ÿ’ช๐Ÿ’ช