durian / serawa durian

Bila mengandung setiap badan orang xsama pembawaannye. Siapa pernah makan durian ketika hamil? Berapa ulas & beraoa minggu awk2 mkn? Klo serawa durian boleh makan dgn banyak x?

34 Balas
Tulis jawapan

Sye 36 minggu.. Baru makan serawa durian ptg semalam.. Makan dalam satu pinggan kecik.. Cicah roti jala.. Punyalah sedap sebab memang teringin sgt nak makan durian.. Pastu malam plak abg ipar balik bawak durian lagi.. Sye makan lagi 2 ulas camtu buat rasa sebab bru je lepas makan serawa ptg tu.. Takot badan panas plak.. Alhamdulillah okay je xde pape masalah.. Yg penting lepas makan tu kena minum air masak byk2..

Baca lagi
4y ago

Yer btul...kena balas ngn air masak minum byk2.. 😁 cukup setakat buat rasa... Alhmdulillah..hehe

saye makan mase kandungan 14minggu. mase tu makan seulas je. tp dia punya sebu tu seminggu lebih baru nak baek muntah2 n pening terok. perut rase tak selesa. padahal alahan dah abis dah . lepas seminggu tu dh okay balek . tp rase mcm betul2 serik makan durian time pregnant sbb perut berangin . tp pape pun setiap org lain2 kan . ade yg okay je makan berulas2 tapi takde pape effect

Baca lagi
4y ago

Yer bdn lain2...mak sy pn pesan..klo nk mkn beringt,berpada2..klo xbrani..jgn mkn...angin 1 bdn nnt.. Buat rse2 cukup. Hee.. 😁😁😁

Alhamdulillah.. Masa anak first dulu memng mkn durian sepuas hati nk mkn.. Anak pon lahir hantu durian.. Ni second pregnant pon sama mkn je durian.. Tapi cuba sikit dulu la.. Setiap org xsama.. Ada yg tak boleh tido.. Panas..

VIP Member

Saya bru 6 weeks mkn serawa durian , bnyk jugak la . Sbb klau dh buat serawa ni ade letak santan dgn air so tkda la kuat sgt rasa durian tu . Alhamdulillah okay je bila mkn . Cuma hat dri buah tu tk berani mkn fresh sbb risau jugak .

4y ago

Hahahaha betull tu , serawa cicah roti nikmat dia yaallah 🀣

Ank first sy mkn msa 6bulan 6,7ulas mcm tu dh 9bulan 3biji terus , yg kedua nie msa 5bulan mcm tu sy mkn sbiji tak puas 3hari lepas tu repeat 4biji terus .. lepas mkn minom air bnyk ,pastu mandi terus lama2 sikit ..

VIP Member

Saya pernah makan serawa durian masa 1st trimester. Berani makan 1 ulas je Masa 3rd trimester pulak, saya melantak durian lebih 10 ulas πŸ˜…. Alhamdulillah takde apa2. Tu pun berani sbb dah 3rd trimester masa tu

4y ago

Sy mkn 2 ulas durian tp klo serawa habis semangkuk.. Hahaha..cich ngn roti..wangi la bau durian..xtahan..hahaha. alhamdulillah ok..

Sy bru makan td 4 ulas tp dlm petiais tu sy simpan tok makan esok. Haha.. Petua mak sy lps makan minum air dlm kulit durian tu.. Selawat n niat smga kndgn ok.. Boleh je nak makan sbnyer tp berpada2 la...

2nd trimester sy dah start makan durian sehari dlm 7/8 biji then sambung nxt week pulak kuantiti yg lbh kurang sama.... Ikot badan masing2 tiap badan ibu mengandung xkn pnh sama😊

Sy mkn waktu kandungan 38week. Tiga hari straight mkn durian🀣. Sehari ada la dlm 4-6ulas. Bby ok je aktif, cuma bdn jadi bnyk angin lepas mkn. Tp still xserik🀣

saya pernah awal2 mengandung makan 3-4 ulas . sekarang dah 7 bulan pon makan jugak tapi cuma 2 ulas je . tak berani nak makan banyak . asal dapat rasa cukup la .