Alahan

Biasanya start alahan weeks yang ke berapa ya ?

17 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Bergantung kpd individu sis. Mcm saya, Anak pertama dan kedua lngsung xda alahan. Anak yg ketiga ni, dari minggu ke -5 smpai la ke 5 bulan πŸ˜…πŸ˜…πŸ˜… terlantar & lembik.. muntah x ingt dunia, byk kali masuk wad πŸ˜…πŸ˜… tp tu lah nikmat preggy kan? πŸ’œπŸ’œπŸ’œπŸ’œπŸ’œ

Saya xde alah apa pun dr anak sulung sampai no.3..no.4 baru ada...xslera mkn nasi..xsuka bau masak.loya..sampai 4bln je..lps tu asyik mkn megi je.tekak nk tu je.sebulan msti mkn sekali 2..buah epal merah hari2 nk makan

VIP Member

Setiap org berbeza. Macam saya, sepanjang mengandung tak kena alahan / morning sickness. Ada orang, kena in 1st trimester. Ada yg kena dari awal pregnant sampai nak bersalin. Jadi setiap orang tu beza2. πŸ€—

4y ago

Bestnyaaa tk de kena alahann πŸ˜ƒ

depends on person. saya takda alahan lansung, tp tak pernah terdetik baby hidup ke tak dalam rahim. harap kalau puan takda alahan jgn fikir macam tuu, tak elok. Allah mudahkan pregnancy journey kita πŸ€—

sy lps je dpt tahu pregnant terus mai alahan 2-3 hari lps tu. demam. loya. muntah. makan pun dh xde selera. hari2 nasi tak habis. nak makan kangkung je πŸ˜‚

Lain ank lain alahan akk..1-5 dh lewat 5 hari ermm dh mula alahan sampai 7bln..ank ke 6 n yg skrg ni alahan x kuat dlm 1 minggu jer

Sy dh start alahan teruk Dr 6 weeks. Esok 7 weeks. Rasa pening dan mual2 yg sgt teruk.

Sy baru nak masuk 13 weeks. So far takde muntah dan alahan. Tapi husband pulak yg kena πŸ˜…

Terimester pertama alahan, rasa mual loya. Terimester kedua dah tak. Rasa nak mkn je πŸ˜‚

VIP Member

Depend sis.. ada tu xde alami alahan lngsung..ada tu husben shj yg alami