Harap mommys boleh jawab

Biasanya kandungan berapa minggu yee baru dapat rasa gerakkan baby dalam kandungan, and perut 18minggu mmg belum besar lg ke ? Tertanya jee

5 Balas
Tulis jawapan

Saya masa 16w ada rasa macam jentik jentik dekat perut sampai lah sekarang 18w. Kalau makan ice cream tu banyak rasa jentik jentiknya πŸ˜‚ Saya pregnant 5 bulan. 18w 6d. Tapi saya takde perut. Perut kecik je. Comel je. Naik KTM takde orang nak bagi duduk sebab perut takde. Perut ni depends pada orang. Perut besar ke kecik ke jangan kesah sangat. Asalkan baby dalam perut sihat dah membesar.

Baca lagi

Seawal 16 weeks dan selewat 20 weeks++. Saiz perut bergantung pada ketinggian saiz badan dan bentuk rahim individu. Jadi takkan pernah sama untuk semua orang

Saya alhamdulillah mula dapat rasa masa 13-14w..perut saya pun kecik je..pakai pulak baju besar..mmg tak nmpk pregnantπŸ˜…

1st pregnancy n dh 19 mggu..smpai skunk xtaw dh rsa gerakkan baby ke x 🀭

2w ago

Awak rasa perut awak macam ada gelembung lembut. Or rasa macam kena jentik. Makin meningkat minggu makib kuat rasa. Tapi tengok badan jugak. Sebab saya badan kecik, perut nipis. Jadi minggu 15 tu saya dah boleh rasa macam kena jentik.

belum besar lagi