18 Balas

VIP Member

Kalau gomen murah je sis... Klu kita duk kelas 3 lg murah...depend pd kelas yg kita apply..tp apa2 pn gomen nye hrga mmg murah dr private..dlm ratus je..xsmpai ribu mcm dkt private..depend pd kes ..klu ada buat operation atau tnpa d&c hrga berbeza..mebi bwh 100 hrganya .atau bwh 50 ..

Saya gugur 6weeks.d&c rm 20. Kat hkl. Same day gugur kat hospital and terus discharge.complete miscarriage.maksudnya semua keluar tanpa bantuan apa2. Takziah sis...semoga nanti cepat2 pregnant balik

Dlu sy ggur msuk ubat kot bwah 2x..3hri 2 mlm.. Rm9.. Klu wt ujian drah byk kli mukin mhal skit sbb ktil sblah tu die kdgan luar rhim n byk bt ujian drah dlm 2 3x..kne dlm srtus lbeh...

VIP Member

Jgn risau kalau hospital kerajaan murah je.. Thn lps lebih seminggu sy warded siap kena buat operation lg sbb pregnant luar rahim.. Tak silap msa sy warded hari tu rm200 lebih kot

VIP Member

Sy haritu gugur xkena cas pape pon kt gov . Tpi tu kluar sendiri . Stngahri jugak kt hospital sbb cucuk 2kali tuk kecut rahim . Klau d&c xtau bpe

Tq sis2 smua..amin.....saya D&c kot sbb bayi x jatuh lagi...tp tumpah darah banyak...da bg injek da tp x kuar2 lg

Klo wktu sy dlu,..drah byk kua tpi baby still tak kua..sy kuatkan berjalan,.dlm stgh jam juga berjalan..mlm tu perut sakit sgt..pegi hsptal,,dktor kasi msuk alat kt dlm,,terus batuk 2 3kali,,baby tu kua

Harga tak sama walaupun kerajaan... Tp standby lebih sikit... Takut apa² hal... Semoga dipermudahkan...

Kalau gugur normal tanpa dnc dalam 20-30 je.. ini pengalaman saya dekat hkl laa tahun lepas

dnc dulu saya kene xsampai 70 pon sis 3hari 2mlm.. kali kedua pon samA bawah 50 je..

Sa keguguran awal bln 3ari tu. Pegi hsptl msk pagi kluar ptg. X de byran pn

Soalan popular