16 Balas

Normal . Sebab normal sebelum baby keluar je sakit macam sakit contraction . Lepas baby lahir . Semua sakit hilang. Kalau czer lepas habis pantang ubat bius yang membuatkan kita sakit pinggang. Tak boleh buat kerja² berat. Kena jaga takut nanti nanah . Better normal la sis . 😊

Normal ..

Klu sy,sy pilih normal, senang... Tp klu czer, hak tkotnye klu batuk atau bersin kot.. Tp xtau la, xpenah czer... Ckp bab luka, 2 2 luka kne jge.. Tp klu normal, kne cara, xjahit.. Hehehe

Hehehehe... Sy pengalamn 2 org ank x jahit.... Sy pon lupe, n xpsti cara mne.. Yg sy tau, smua teknik tu kne btul, samade pernafasan mse kite push tu dan cara dduk kite, org duk ckp jgn agkt bontot jgn agkat bontot, ye la tu kot.. Hehehe

Sy lebih pilih normal berbanding czer, harap dipermudahkan bulan 10 nnti amin...

Amin... Semoga dipermudahkan kita semua.. 😁 Sy cam takot ni

Dua² saya da merasa. Czer luka dia susah nak jaga. Pergerakan kita terbatas. Normal sakit dia waktu baby nak keluar je. Lepas tu hanya perlu jaga luka dia bawah if ad jahitan. Kalau takde jahit. Alhamdulillah. Luka bawah dalam masa seminggu da boleh baik. Tapi luka czer amek masa sedikit. And akan datang. Tak boleh angkat berat.

Ooo.. Thanks share sis.. 😊

VIP Member

Ceaser atau normal? Ada Pros & cons. Pendapat masing-masing dan kena ikut pandangan doctor juga. Kalau Dr kata boleh normal, Cuba lah cara normal. Kalau Dr kata ada implikasi kalau normal, Kena lah czer. Normal atau czer, dua-dua ni sakit. Cuma cara penjagaan saja berbeza. Saya tak ada pengalaman czer sebab semua anak-anak bersalin secara normal. Tapi adik bersalin secara czer. Apa Yang saya tengok, tak boleh lasak2 sangat & tak boleh buat keja berat sebab jahitan boleh terbuka. Luaran nampak dah OK. Tapi dalaman kita tak tau. Macam adik, luka jahitan terbuka. Kalau diberi pilihan, saya lebih prefer normal.

Thanks sharing sis.. 😊 Sbb byk dgr citer n nasihat.. Jd tak pasti.. Huhu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan