16 Balas

saya ank nk masuk 6 bulan bru sya bgi tu pun takot2😅sya bersalin normal...tapi kna jahit smpai dlm vagina...maklum la msa tu uri baby lekat setengah jam diorang kocak perut x kluaq2 pstu msuk dewan bedah kna seluk plk sbb nk bwak kluaq uri...so jahitan byk smpai dlm vagina...sya amik lama sikit masa utk btul2 sembuh...sbb masa baby 2 bulan still rasa sakit di bhagian jahitan dlm vagina...sbb belah dlm vagina lambat sikit sembuh...bnda ni ikot atas diri kita jgk sis...pantang makanan 44hri pantang bersama 100hri ...ikot ats diri masing2 sbb setengah org hbis 44hri dh bgi maybe diorang dh ok kot☺️

TapFluencer

Selepas habis nifas dan mandi hadas besar, dah boleh on. Ikut pada diri dan suami lah selesa dan bersedia ke tak. Ada yg belum bersedia kasihankan isteri, dan nak isteri bagi rehat kan semua organ peranakan. Ada isteri trauma lagi.

berbalik kepada diri awak dan pasangan. mcm suami saya, dia tunggu saya ready, anak 1st 10bulan dia puasa, anak 2nd lepas berapa bulan xingat.. dia yg risau sbb dia nampak mcmn baby klua kan..

sya ada tgk sorg doktor ni buat vid dkat tittok .dia kata terpulang pada ibu tu .dah hbis nifas smua dah bersih blh je . cma ye la ada yg still x berani lgi trauma itu smua depends pada diri sndiri

44hari pantang utk diri sendiri..yg bersama tu 100 hari.kalau dh xtahan sgt 44hari tu blh je nk kalau dh berdenyut sgt la

sis. tak perlu kot kalau nk balas komen orng mcm ni. hormon nafsu ni lain2 pada setiap bdn. ada yg kuat nafsu ada yg lemah nafsu batinnya. kalau sis jenis nafsu lemah. boleh tahan, sis diam jela. bagi nasihat yg elok2. jela tk perlu nk ckp berdenyut dan tak tahan sangat. macam agak kurang ajar dkt situ.

masih trauma lg byk jahitan maybe lepas 100 hari atau sudah bersedia ..semoga kita di beri kesihatan yg baik Aamiin

kalau x tahan sangat..buat jer bila u nak . kan u orang x boleh tahan. buat jer la..knp nak tny sini .Over sangat Drama

Dia tanya maybe sbb tak tahu or first mom. Tolonglah buang perangai toxic kesian anak you nanti.

ikut keselesaan mu lahhh..lain itu lain keadaanya,lain bdn lain thp kesembuhannya,lain badan lai sakit nya.

Bila dah habis nifas and when you are ready. Kalau saya 7 bulan lepas bersalin baru ready hehe

ikut selesa mummy. kalau dah ready ok je. org tua2 suruh berpantang 100 hari.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan