15 Balas

Sepasang siang & sepasang malam, tp kena extrakan if baby muntah/jeluak or pampers bocor. Saya beli 16 helai set 0-3month murah2 kt tiktok. Better banyakkan yg jenis romper or butang/zip kat tengah tu mudah nk pakaikan baby. Nk beli banyak or sikit tu depends on kemampuan & kerajinan masing2. If beli sikit effort kena lebih sbb nak kena basuh sidai sentiasa. If beli banyak boleh chill2 je lagi sebab stock baju masih banyak. Takde issue bazir pun sebab nanti boleh pass kt anak next or sedekah kt org. Kalau ada yg kata bazir pun bukan guna duit dorang & yg penting suami tak kalut nak basuh tiap hari (saya pantang sendiri & totally rest, suami yg buat semua houseworks). Saya mmg spend more on baju basahan baby pakai dlm pantang, baju baby jalan2 saya mmg sengaja tak beli sbb akan dpt banyak hadiah & yes. Lebih 10 helai dpt hadiah baju cantik2 liplap2

VIP Member

saya mcm ni sis dlu masa ade newborn.. seminggu ade 7 hari. sehari pakai 2 set sebab 2 kali mandi. dalam seminggu tu atleast kene ade 14 set baju kalau nak kurang dalam 12 set mcm tu. sebabnya nanti nak tukar ganti.. kalau beli skit set baju newborn nnt hari hari nak basuh..atleast sis boleh selang 2 hari basuh baju.. barut pulak beli lebih takpe sebabnya baby perlu dibarut..TAPI.. jgn la beli terlampau banyak utk newborn sebab mereka cepat membesar sis..😆❤️

saya beli 7 helai utk siang.. 7 helai utk mlm..1 hari tu pakai mcm 2 baju ja.. 1 siang 1 mlm. beli 7 cukup la utk seminggu.. hujung minggu basuh aje semua baju. sebab nnt org2 dtg lawat baby pun mesti ada jugak yg bg hadiah baju.. so 14 helai tu cukup aje.. baju mlm saya beli yg sleepsuit zip tu kaki ngan tgn leh lipat jd mitten and booties. baju siang saya beli byk rompers short sleeve 5, dgn baju lubang2 tu 2 set.

Mcm sy aritu ank first beli dalam 8pasang cmpur2.. Lpas tu tgk bulan yg sy lahirkan ank tu musim hujan ke musim panas.. Mse tu blan4 jd sy beli lengan pndek lbh pd lengan pnjg.. Cmtulaa takut smua lgn pnjg pnas plak.. Baju siang pun sy beli jgkk lebih2 kurang dalm 12lai cmtu smua.. Sy amik smua saiz besar nb tu xbeli.. Nasib baik sbb baby kua besa.. Phtu kawan2 byk jgk bg bju

paling nak selamat beli laa baju 0-3bln . jgn amik NB . kalau nak beli NB beli 3helai siang 3helai malam . lebihkan baju saiz 3-6. tp skrg cutting baju baby pn kecik . kekdg baby kluar ni kita pn tak jangka . masa scan 2kg lebih . skli kluar dkt 3.5kg . so cri yg boleh pakai smpai abis pantang . lps abis pntang mami boleh berjimba cri baju baby yg baru 🌝

wahh bestnya . hm ank sy 4bln da tak boleh sarung baju 3-6bln . mintak napas butang baju . sluar labuh tp ketat dkt peha dia . skrg 5bln mmg da pakai bju 6-12month . 💆🏻‍♀️

sye due march ni... sye beli 4 baju siang,4 baju mlm size 3-6 bulan..(campur lubang2,rompers lengan pendek n pnjng,or biasa,bnykkan wrne putih sbb senang cuci kalau ade kotoran degil) + beli baju dkt shopee ummababy ,,6 set rm 30..size newborn.. nnti nk tmbh lg baju newborn sbb nak bg die pakai baju yg nmpk terletakk sikit.

😗total sye beli baju bwh rm150 .. sbb dkt shopee murah2..kene pandai cr🥰

Sy baru je siap packing baju baby utk hospital.. tibeh rasa tak cukup lak sbb ngam2 utk 4 hari je standby 2 pasang siang, 1 malam haha..itu pun yg siang semua lemgan pendek..adoi la tp mak sy pesan jgn beli baju nb banyak2 sbb baby cepat besar. So sy pn xtau ni camne 😅. Klu nk beli lg kena cari yg 3-6m je la..

dah tahu jantina baby? sy lepas je tahu baby boy, bju 0-3 ambil dalam 5helai pgi n 5helai malam .. or nak selamat ambil yg 0-6 terus, sbb boy cpt membesar dri girl, n sy byk beli 3-6, xsia² buat mcm ni sbb anak sy bru 2bulan haritu, dh pkai bju 3-6 😅 bju 0-3 tu sebulan mcm tu je pkai .. 🥰

baju newborn tak banyak biasanya 3 siang 3 malam .. pastu basuh n ulang pakai .. sy banyak beli napkin ja .. tapi baby sy besar 3.7 .. baju nb sekejap sgt pakai .. skrg 11 bulan dah saiz 4y ke atas dah .. 😂😂

siang biasa 1 malam 1, tp ada hari 💩 banjir siang 2 malam 1. tp ada baby kuat jeluak kuat kencing berak akan jd banyak siang malam

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan