Brand pampers baby y mana terbaik?

Hi beauty's mommy's dlm group nie šŸ˜nak Minta pendapat dri u all's gaisss.. SejakĀ² akhir nie baby zieya i beruam.. X smpai 2 Jam guna pampers nie... Dah beruam šŸ˜«sedih lah.. Dia nangis sangtĀ²..dah berapa kli da kerap bgini.. Pampers apa y terbaik.. Lembut n penyerapan y baik... Please help šŸ’†ā€ā™€šŸ’†ā€ā™€

Brand pampers baby y mana terbaik?
13 Balas
Tulis jawapan

Sama macam anak saya masa baru lahir . naik ruam merah kat bontot . ibu saya pesan jgn cuci bontot anak guna wet tissue . Guna tisu kering dgn air biasa utk cuci air kencing/tahi anak . Kadang tu wet tissue boleh jadi salah 1 punca bontot anak naik ruam merah , mungkin alergik . Lepastu , sapu krim drapolene . Anak saya dari lahir sampai sekarang 1 tahun 5 bulan pakai drypers je . Alhamdulillah , okay .

Baca lagi

try diapers jenis lembut mcm cotton, contoh huggies hijau, Drypers touch, mamy poko pun ok, loviaa mampu milik, nk mahal ckit apple crumby & offspring..kat shopee, ade je yg jual diapers loose atau nak sample yg satuĀ² atau dua kalau nak test dlu

Kalau guna tisu basah jgn guna brand pureen atau anakku ke .. mmg ruam. Brand wet tisu Chomel ok. Anak sy 7 hari masa dkt nicu pakai wet tisu brand Chomel mmg elok je bottom dia. X de merah2 ruam pun. Lebih elok guna spray air je

3y ago

klau guna spray air, lebih elok lap pkai kain napkin atau tisu kering ?

Anak sy pakai applecrumby , mamypoko organic bru lahir smpai 2 bln. Lpas tu tukar drypers touch pun ok. Drypers touch mmg elok. Sllu tukar diaper nya. And jgn guna tisu basah. Guna spray air.

Post reply image

Emm klu kulit baby sensitif, mmg akn cpt beruam. Tukar lampin lg mahal maybe blh membantu tp kopak juga tu... Cuba Guna vaseline and sudocrem. Tgk blh mengatasi mslah ruam x?

saya pakai drypers touch dari newborn sampai skrg nak masuk 2 bulan. so far okay takde masalah && setiap kali lepas mandi saya akan sapu nappy cream.

Dypers baby saya pun tak sesuai try guna masa baby 10hari habis bontot naik ruam merah2 padahal selalu salin. Try mamypoko terus elok je tak bocor

VIP Member

applecrumby...ank sy pakai ..mmg sgt soft & boleh pakai cream nappy rash dia..seriously best sgt..boleh beli kt web dia tgh promo tu

sy guna mikubi...lmbut ja...ank pkai dh 3bulan...start lhir

mamy poko organic..bagus untuk kulit baby baru lahiršŸ˜Š