8 Balas

Sy pun br2 ni ada kluar air jernih tanpa bau... Terasa bsh paha.. Sy g PAC sbb rsau nnt apa2 jd sbb ank 1st.. Bila g check dr ckp keputihan.. Check laluan buka 1 cm... Pelik jgk sy xkan keputihan kluar sampai byk pdhl sy xda la keputihan sgt pn.. Bila bdn penat br ada sbb sy dh pnh guna ubt utk keputihan masa awl pregnant...

Tu la msa masuk mulut itik... 2x kali dr masukkan.. Sama la sy pn klu blh nk je kluar cpt2.. 😊

tq momy2 yg dh bg jwpan.. sya baru keluar dr hosp tadi cek.. dktor cek laluan baru 1cm.. then dktor ckap, tunggu air ktuban kluar bnyak atau sakit cntraction baru dtg hosp lg.. tp saya perasan balik dr hosp, ada darah keluar.. normal ke lpas kena seluk darah kluar?

Boleh jadi. Tapi boleh jadi juga blood show (salah 1 tanda nak melahirkan). Saya dulu keluar blood show... seminggu lepas tu baru bersalin n masa nak bersalin tu baru pecah ketuban. Tengok orang. Kalau sis risau, pergi je hospital. Tak kisahla ulang kali pergi... sebab kita tak tahu. Dulu saya sampai 3 kali keluar masuk wad. Kali ke3 tu baru bersalin. Boleh download app contraction, senang pantau.

Itu tanda2 bersalin sis, better pack & direct pergi hospital. Walaupun blm ada contraction pain, tp air mentuban pecah blh myebabkan jangkitan pada baby.

tapi skrg mmg takda rasa sakit lngsung, baby gerak ada cuma slow tk aktif kuat mcm biasa..

Sama lah sis.. Sy pun 37w 1d juga....

Tanda²bersalin tu

P hsptl. Tkt leaking

tq.. kjp lg nak pg hosp..

Pi emergency

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan