8 Balas

Setiap klinik bacaan tak sama & bacaan utk pregnant mom tak boleh samakan dengan pesakit diabetes yg tak pregnant. Sepatutnya result kena 6.7 kebawah, lebih dari tu memang tinggi.. boleh cari dekat portal healthy under KKM. If ada sebarang komplikasi masa nak lahirkan dekat private selalunya dorang akan transfer ke gov hospital jugak, sekarang tak sure la mcam mana procedure. 1 lagi risiko gdm tak control ni, ibu memang tak rasa apa2 tapi effect dkat baby. Risiko utk kematian baby pun tinggi..

On insulin xde menjadi kesalahan pon.. Risiko anak dlm kandungan tu lg penting.. Private mmg ckp bacaan ok tp sbnrnya tggi.. Pls take note if ape2 tjadi pd u, they all akn tolak pegi gov juga.. Private xkn ambk risiko.. So u boleh pilih nk private or gov 😅 i pon on insulin fyi.. Demi baby i layan kan je.. Bsr risiko gula tggi kpd baby dlm perut.. Pls careful

Maaf nak ckp.. kalau g klinik swasta.. diorg mmg akan ckp bacaan normal.. tapi sebenarnya dh tinggi tu.. sgt2 bahaya utk awk n baby.. byk risiko kalau gula tinggi.. seeloknye awk g klinik kerajaan je.. dgr kata nurse n doc.. sbb jd apa2.. biasenye.. diorg akan hantar ke hospital kerajaan jgk.. nnt lg kena marah kat sana..

Bagi saya bacaan gdm u memang tinggi. Jika klinik government kata nak on insulin, u kena ikut. Sebab even u continue kat swasta, if something bad happened, diorg akan tolak u balik ke klinik/hospital government. Ini dari nasihat klinik swasta tempat saya.

Betul sis. Better ke dua2. Ada byk pendapat. Sy pn gdm tp on ubat metformin sbb blh cntrol lagi. Awl2 haritu xokay jugak sbb ubat take time nk sebati dgn diri kita. Baik sis ikut je utk baby. 😊

VIP Member

Nasihat saya better sis jumpa doktor and follow advice doktor kat klinik kerajaan cause apa apa risiko pada sis ataupun baby hospital private akan refer kat government hospital juga nanti.

VIP Member

Jumpa doktor pakar untuk tujuan perubatan Dan cara untuk pemakanan seimbang Dan dos ubat yang sepatutnya

Klu hospital gov bacaan awk tu dikira tinggi.. Ada baca x kt buku pink risiko gdm pada baby..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan