25 Balas

Mula2 bcaan anak sy makin hari makin tinggi. Padahal sy dh buat mcm2 dh dkt baby, bg susu selalu. Meriahkan susu sy biar dia minum kenyang. Tp pelik knp makin naik jugak. Ada kwn suami sy bgthu, bwg putih ibu mnyusu ank kuning takleh mkn, jadi smnggu straight sy tak mkn brasaskam bwg putih. And sy mndikan anak sy mandian herba beli kt kedai cina. Pagi2 pkul 7 sy pergi bwk dia kluar kena chya matahari (tak jemur ya) dlm 5-10 minit, ayahnya bwk brjalan2 kt luar. Alhamdulillah lps tu trus turun sikit2 pastu hbis dh kuning nya

macam ni simple je sis tak payah bagi ubat lah tak payah mandikan dengan air kuning lah janji you bagi susu 2jam sekali ye i tau baby kerap tidur usahakan bangunkan bagi susu jugak kuning pada baby tu normal selagi tak tinggi janji bagi susu walau time malam pun you mesti bangunkan bagi dia susu

skrg nie saya minum susu kambing dgn kurma,tdi check kuning msih tinggi sikit 13.0..🥲,hari rabu nie check balik🥲,klau tinggi jugak xtw lah nak ckp apa,serah je kat allah,skrg nie saya cuba bgi susu formula dgn mndi daun peria dgn daun dukung anak 🥲,doa kn baby saya cpt trun...

Dan elakkan minuman2 herba seperti halia atau manjakani. Minum sup2 bnyk2 atau roti kosong , atau pun susu anmum ibu tu pun bole je minum. yg bole Bgi bertambah bnyk susu.

Anak saya sebulan lebih kuning. Selang dua hari pergi klinik tak turun turun kuning. hari ni turun esok naik balik. Last sekali saya campurkan dgn susu fm. Siang bagi susu badan, malam bagi susu fm. Alhamdulillah kuning drop cepat . Cuma ibu kena elak makan jamu,halia,kunyit.

Bg minum susu byk2 momy. Kalau dia tidur kejut je.. mcm sy anak kuat tidur kalau menyusu skit jeee tidur. Sy pam susu bg dia hisap dlm botol. Alhamdulillah 10hri mcm tu xda dah kuning And kuning anak sya dari hari ketiga makin menurun smpai hari ke 10 3 kali cek up sahaja

Masa bby sy dlu..Doc yg suggest bg susu fm..Mmg trus turun,sy selang2 je bg fm dgn bf..3 4 x bg dah elok..Pastu smbung balik nyusu badan...Xde da mnum fm..Skrg ank da nk msok 4 taun...susu bdn stop umur 3taun stgh...Tupon sbb sy dah prgnant lg...

Tidur bukak lampu, mommy elakkan makan bawang putih, halia & lada hitam buat sementara sampai kuning baby kurang. Lepastu kalau boleh, beli Nuraz. Campur dalam mandian baby. Saya alhamdulillah kuning baby turun cepat bila buat macam ni

VIP Member

kerapkan susu dengan mandian. mandian ni ada macam² ikut petua keluarga masing². tapi yang paling penting baby banyak menyusu. saya dulu hampir sebulan jugak anak kuning. sebab susu kurang so doc suruh topap susu fm.

Cuba bg minum susu fm s26 gold kot2 ngam .. sya bg anak sya minum susu tu msa lahir sbb susu bdn skit , then bila check kuning 4hri berturut2 kuning bby rendah .. lps tu dktr dha lepaskn xyah dha check kuning

doktor akan refer masuk wad untuk baby duduk bawah lampu biru tu if kuning x hilang..selain tu kerap kasi susu badan ..setiap 2 jam..asalkan baby kencing banyak, berak pun banyak, dah ok..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan