8 Balas

Sy dh 90% dah settle. Sbb doc suspect pra mtg sbb dlu leaking ketuban awl ni brg yg sy list sdri Keperluan selepas bersalin (mommy) - [ ] Mengurut - [ ] Nipple cream - [ ] Nursing pad - [ ] Milk collector - [ ] Stokin - [x] Maternity pad - [x] Bengkung - [x] Set pantang nano roguy - [x] Tungku - [x] Beg untuk hospital - [x] Stretch mark cream Keperluan (baby) - [ ] Themometer - [ ] Cooling powder - [ ] Sedut hingus - [ ] Balm baby - [ ] Sapu tangan - [ ] Brush cuci mulut - [ ] Brush cuci botol - [x] Tungku baby - [x] Kepit kuku - [x] Tuala - [x] Plastik susu - [x] Bottle susu - [x] Topi - [x] Barut - [x] Sarung kaki - [x] Sarung tangan - [x] Sabun - [x] Diapers - [x] Minyak telon - [x] Baby toiletries - [x] Bedung - [x] Wet tissue - [x] Pam susu - [x] Baju - [x] Tempat letak barang (troli) - [x] Nappy cream - [x] Stroller - [x] Tilam baby - [x] Baby cot

sama sy pun 7m dh 80% siap beli.. utk baby - baju/mitten & booties - barut - lampin - blanket - tisu basah/pampers NB - tuala - mandian utk mak - maternity pad - spende pakai buang - stokin lain2 belum beli

Boleh refer sini sis https://www.tiktok.com/@fasihfuad/video/7262967361563659522?_t=8miR47OWaYS&_r=1

macam saya prepare barang yg bawa ke labour room dulu. Takut terberanak tiba tiba (premature) macam set pakaian baby. pampers. mandian. skincare . barang kita juga. terus siap 1 bag. lepas tu baru pikir barang lain 😂

baju nb x yah bnyk sis. mcm saya beli yg set lengkap ada kt tt je. pastu tmbah baju 3bln keatas sikit. barut pampers beli sikit je. barut 3-4 helai pon dh oky. pampers plk beli nb tu satu nnt baru tukar kpd S.

Saya masuk 8 bln ke baby fair... Baru beli kelengkapan utk beg bersalin..... Search internet.... Baju nb beli sikit sebab dr kata baby saya mcm gemok bila scan.

saya y lain dah ada cuma pampers belum lagi tunggu lapan bulan nanti

beli baju new born cuma 5 ,6 helai saja ,,yg lain baju 3-6 bln

Saya beli bju NB 3 helai je , yg lain 3M ke atas ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan