Pantang hari ke 15

Assalamualaikum semua..saya tengah pantang hari ke 15..baby ada prolonged jaundice so banyak benda tak boleh makan..tapi teringin sangat nak makan ayam mcd sbb dah mengidam masa pregnant tapi x mkn2 lagi..boelh ke makan seketul ayam mcd tu?πŸ˜‚πŸ˜…

7 Balas
Tulis jawapan

kalo ikut perubatan moden xde masalah mkn ayam.. kalo teringin sgt mkn la skit. bt rase2.. sy pantang hari tu hari ke 25 mak sy bg mkn ayam. sbb die kata pucat sgt muke.. hahaha.. alhamdulillah xde plk bentan ke gatal2 ke.. ok sajo.. die kalo ank pertama pantang leh mkn, xde mslh ape2. nti pantang tuk anak seterusnye pun insya-Allah xde ape2 jg..

Baca lagi
TapFluencer

doktor saya cakap 5 bahan ni jangan makan kalau anak jaundice. halia, kunyit, bawang putih, black paper, jamu. yang lain nak makan, makan laaa. cuma kalau pedas kene kurangkan sebab baby breastfeeding kann? takut baby sakit perut. apa apa pun kene tengok apa yang ibu breastfeeding tak boleh makan .

10mo ago

y ni betul.. stop mkn bhn2 ni. pastu kerap bg susu kt anak.. mmg cepat anak hilang jaundice..

masa pantang saya makan je masakan yg ada bahan yg kononnya x boleh makan tu. alhamdulillah kuning baby saya x menaik, bahkan menurun setiap hari. saya rasa efek makanan yg menyebabkan jaundice tu minimal je pada baby. yg penting selalu bagi susu dan kencing berak baby kena kerap.

10mo ago

saya kann makan apa yang kononnya tak boleh makan tu. anak saya jaundice terus tinggi sangat. saya susu setiap 1jam still tkde turun malah naik lagi. so mungkin tak semua baby sama, ada yang boleh terima ada yang tak boleh terima

saya pun masa pantang tringin sgt mkn mcd . husband belikan dah belikan rasa sikit bukan lalu sgt pun sb fkirkan anak tngh kuning tak abis pun sketul tu. 🀭 yg pnting puas hati dah dpt beli .kalau tak terngiang2 kt kpala 😌

jaundice kalau bf, ibu kne elak halia, kunyit, blackpepper je. lain2 boleh je makan selagi xde allergic.

boleh makan selagi xde alergik dgn apa2 makanan.

Boleh je makan . Tapi makan yg original ..