27 Balas

Saya baru lepas minum air gula rabu lepas 😅 family takda sejarah kencing manis . Saya ada tanya nurse , nurse kata minum waktu awal kehamilan untuk check sama ada kita ada kencing manis atau tak 😊 kalau dikesan diperingkat awal senang untuk dipantau 😁 better masa nurse bagitau apa2 sis tanya nurse kenapa . Sebab kita kena tahu jugak sebab apa kan untuk pengetahuan . Nurse ada cakap kita kena minum 2 kali dalam tempoh kehamilan . Pertama masa awal kehamilan . Kedua masa 20week + .

saya sekali je masa 14week mcm tu. sebab kenaikan berat badan mendadak. sebenarnya baru ade selera makan. dan lewat buat buku pink. so, record naik byk sgt 2kg. lps check, takde kencing manis pon. cuma masa tkde selera makan tu saya kerap amek milo dan nestum utk alas perut. mgkin sbb tu naik mendadak kerwna amek minuman manis. skrg, saya dh 33week. doc kata takperlu minum lg. jaga pemakanan. sepanjang pregnant ni baru naik 9kg shj.

Waalaikummusalam...skrg kna minum awl...sy kna minum hritu 9mggu...air gula...yg allah sdap rsa oren...gelas panjang misi bg yg suam²...skali mnum ja trus abis...sy kna mnum awl sbb fmly ad kencing manis...jd kna mnum awl...Alhamdulillah xsgkut kencing manis...hb pon cntik dlm 12.9

Hai sis..nk kongsi jg,sya hritu,6w, dok dh srh minum air gula.awl nya mmg takut,tp keluarga xda kecing mnis..tnya punya tnya dgn dok,dok ckp sbbnya: 1.faktor umur 2.BMI Bru la lega hati..nie 28w nnti dok srh minum lagi..mak hai..meremang bulu i..😆😆jgn risau ya sis..

VIP Member

Saya pun kene mnum minggu ke 13 x silap, lupa dah.. Sebab sy ada sejarah kluarga (mak /ayah) yg ada kencing manis.. Lagi 1, kkak sy nurse utk ibu mengandung ni, dia ckp, skrg umur 26 tahun ke atas mmg kene mnum 2 kali.. 😊

Sekarang air gula mmg da wajib x silap, dua kali, awal dan hujung2 pregnancy, kalau berat naik mendadak apatah lagi, lagi la kene minom air gula next appoinmentnye, smoga btabah mengawal makan minom insyaAllah

Kt tempat sy nurse bagi minum 12 minggu keatas sbb nya bila awal sgt nurse takut muntah,biasanya 12minggu keatas alahan dah xde,, yg second plak 28minggu.

wslm . saya pun 10 weeks dh minum air gula . nurse suruh awal . saya pun pelik jugak , sebab bila tanya orang lain , minum gula 20weeks camtu kan .

Waalaikumussalam.. parents sis ada yg kencing manis x? Kalau ada, mmg kena minum 2x, masa 1st trimester & masa 28w nanti..

Kalau minum air gula awal biasenya parents ada kencing manis, darah tinggi & penyakit kronik lain. Wallahualam.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan