Stress dihujung kehamilan

Assalamualaikum, sedikit luahan dari saya sebab saya dan buntu dn xtahu nk luahkn dkt siapa. Masa awal kehamilan saya dn husbnd ada brgaduh kecil, tapi husbnd saya telah melibatkn family dia dlm rumah tngga kami. Macam2 mil dan ipar saya kata dkt saya sehinggalah mil cerita pulak psal rumah tgga kmi dekat saudara2 dia yg lain. Kesannya saya sgt tekanan, betulah org ckp emosi ibu akan turut memberi kesan kpd bby. Sekrg sya dh 37 week, dn masih lagi berasa tekanan, sepnjg sya pregnant sya xpnh berasa tenng bhgia spt ibu2 hamil yg lain. Seronok je sya tgok ibu2 lain dpt perhatian dri suami. Sya bnyk dpt air mata saja, sya dh cuba beralah dgn ikut ckp dia, lebih kn dia n fmly dia, tpi ap yg sya dpt sebliknya. Xpernh skli ahli kluarga dia msg call tnya ttg khbar saya ktika hamil ni. Masa awal trimester 3 sya ada minta dgn dia, tlong sya jg emosi sya, sya xnk bila dkt nk berslin ni sya berasa tekanan bby pon rasa tekanan tpi keadaan ttp sama. Sya sendiri pergi check up cari brg bby siapkn beg bby siapkn rak bju bby smua sy bt sndri tnpa bntuan atau ditemani oleh dia. Dgn tinggl brp minggu ja lagi ni sya rasa makin tekanan, hari2 saya menangis dn cuba untuk bertenng tpi sya dh xkuat sya dh xthn nk hdp semua apa yg terjadi. Ibu2 boleh x tolong bgi saya kata semangat untuk sya melalui hari2 terkhir pregnancy saya ni dn tolong doakn sya dpt lahirkn bby dgn selamt dan mudah. Saya doa jgk kpd ibu2 yg bakal melahirkn dipermudahkan segala urusan bersalin nanti. ##pleasehelp #1stimemom

3 Balas

Bersabarlah sayang. Lepas bersalin akan indah. Sis mesti tenang & lega dapat peluk & tatap wajah anak. Teruskan hidup mcm biasa. Allah bersama org yg sabar. Sis, hidup saya hari-hari ada tekanan drp family sendiri sejak arwah ayah xde. Sis mil, ini saya mak kandung sendiri perangai mcmtu. Mmg malu tp x usah peduli/fikirkan sgt ye. Mak, abg2 kkk beri tekanan mental pd saya hampir setiap hari. Saya anak bongsu drp-7 org tp sy yg kena jaga & sara mak sy sorg diri mcm diorg semua dh mati. Saya kena byr semua benda. Mak saya pula x pernah mrh diorg sbb biar saya jaga & sara sorg diri dgn pelbagai kerenah, bentak2 saya paksa ikut kehendak dia & sengaja nak jatuh sakit. Setiap kali mak saya sakit mak akan beritahu anak lain & anak lain akan marah saya sdgkn bkn salah saya. Saya marah balik diorg, berani betul diorg marah saya benda yg saya x buat. Apa diorg ingat saya Tuhan tentukan segalanya? Ingat sy org gaji free buat semua benda non-stop? Dh buat kerja non-stop pun x bagi rehat suruh habiskan semua masa dgn mak. Habis tu suami saya mcm mana? Lpstu diorg fitnah suami sy yg buat mak sy jatuh sakit sdgkn suami sy bekerja & balik dia hanya berehat. Padahal mak saya yg x reti jaga diri sbb mknn dia masak x bersih & mkn kutip mkn benda dh busuk basi. Skrg sy & suami dh pindah drp duduk dgn mak sy. Tak ada siapa boleh ganggu saya lagi. Diorg hny mampu mengata shj tanpa membantu & hargai.

VIP Member

Doa byk2 sis. insya-Allah semua Allah akan permudahkan. pasal keluarga mertua tu, sis cbe ignore je. buat xtau je. apa je yg dieorg ckp masuk telinga kanan, keluar telinga kiri. sis cuba pentingkn diri mse2 mcm ni. kalau sis masih ada keluarga, lebihkan keluarga sis. spend masa dgn dieorg. yg lain tu biarkan je. suatu hari nnt, sis jugk yg dieorg cari kalau ada masalah ape2

Kuatnya sis.. sy tumpang simpati utk sis dn baby, klu sy jadi sis,mgkin dh lari ke keluarga sy utk tenangkan emosi.. moga Allah permudahkan urusan sis melahirkan bby, dan cept sehat dari sakit fizikal dan mental..🥰🥰🥰

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan