2 Balas

Wslm . Hi moms . Saya 25w firstmom jugak .. tadi baru je ambik sample . Guna mulut itik , tak sakit pun tapi first time jugak masukkan rasa wow jugak la 🤣 dia pakai yg plastik, proses kejap sgt . Bukak underwear, so pakai skirt sesiap, memang doc cakap byk keputihan di dlm , kat luar tak de nampak pun tapi dicharge tu rasa gatal la. Doc bagi untuk insert dalam miss v (mlm ni kena insert) n cream sapu luaran (sapu nipis2 bila gatal je). Lagi 2 minggu akan tahu result keputihan tu yg biasa ataupun GBS n ambik sample lagi skali utk tgk keputihan tu dah makin membaik ke tak .

Ambil sample lagi skali la kot kalau ikut doc tu cakap tadi . Saya pun curious jugak nak tahu, tapi tulah kena tunggu next appointment yg lagi 2 minggu tulah . 😣 risau betul resultnya ntah ok ke tak . 😩 kita tak risau kalau utk diri sendri, cuma risau untk baby je . 🥹 btw , goodluck utk esok , yg penting prepare missv clean tanpa semak samun , kalau boleh bersih lap elok2 , tgk pakai cermin makesure takde saki baki keputihan melekat kat miss v utk kurangkan rasa malu . 🙈

Guna mulut itik

Pengalaman saya tak sakit pun. Awak just follow doctor's cue. Be relax, jangan keraskan badan.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan