Takut nak ambil sample keputihan

Hi,saya ada mengadu dekat dr yang saya ada keputihan yang dah bertukar warna.Dr decided nak ambil sample minggu depan.siapa yang ada pengalaman ambil sample keputihan.sakit ke?macam mana proses nya?boleh tak share#pleasehelp

6 Balas
Tulis jawapan

Ikut doc yang buat sis, saya pernah buat 3-4x juga sebab kes bleeding. Dia masukkan muncung itik tu lepastu dia akan mcm ngilu sikit masa ambil tu. Ada doc yg gentle siap bgtau ngilu sikit ye puan tahan sikit ye. Ada yang nk cepat2 and rough sikit. Tapi takpe sis lembutkan badan and kaki anggap macam doc tgh cek jalanπŸ˜‚ demi utk kebaikan baby. Saya doakan semoga sis dipermudahkan

Baca lagi
2y ago

aammiinn.terima kasih awak utk tips ni tau

dah 3 kali ambik sample... sakit tapi bearable lahh... yang muncung itik tu doktor masukkan dalam faraj n bukak untuk amik sample.. 1st time mungkin sakit sangat.. ada sesetengah orang boleh berdarah lepas kena cucuk tu... tapi hadap je mummy sebab keputihan teruk bahaya untuk baby takut2 ada gbs... saya alhamdulillah takde gbs cuma ada kulat je..

Baca lagi
2y ago

Sama lah saya miss, baru nk masuk 26weeks. Ada kulat jugak. Dah dua kali masuk ubat dekat bawah. Lepas 2 minggu mcm tu dia mai balik. Ibu buat macam mana ada tips tak? Sbb ini first baby.

Sya pernah jgak masa mula2 bukak buku pink sbb sya cakap ada keputihan tp tak banyak tp doc tetap nak check jgak skali tengok ada kulat then dia bagi pil insert bawah. Masa masuk muncung itik tu sya jerit sikit ckp sakit tak rilek lngsung masatu hahaha yg penting rilek je cool tarik nafas πŸ˜„

sy pernah buat.. sy mntk dgn misi buat slow slow.. misi ajar cara tarik nafas smbil dia masukkan mulut itik tu.. pd sy okey je tak sakit cuma rasa mcm ngilu ngilu je sikit.. insyaAllah takde ape sis.. smoga dipermudahkan urusan sis ya..

saya Masa masuk mulut itik tu sakit + berdarah. Masa doctor ambik sample tu xrasa apa pun. dia mcm calit sikit ja. cuma sakit sb muncung itik tu. pastu doctor pun lap sb darah kan. tapi cara dia lap tu kasaq. sakit jgak mcm tu pun...

2y ago

adoiiii,hahahah ngeri pulak baca niii.

lama tak utk dpt tau result?