41 Balas

Jgn risau sis, think positif.. Ade tu.. Mcm sy masa 8 mggu, sy try check heartbeat.. Memule cemas gak sbb xnmpk dan xdgr degupan jantung baby.. Doc dah mula nk ckp sesuatu yg mnakutkan .. Sy pun cemas gak tp sy tenang.. Dlm hati sy berkata "wahai anakku muncul lah syg, izinkn ibu dgr degupan jantung mu, ibu tringin nk dgr..".. Xlama tetibe ade dan mule dgr degupan jantung tu.. Smpai doc pun kata "haaaa adelh nyorok rupenye, trus dgr degupan jantung tu.." kt screen pn nmpk degupan jantung baby.. Trus sy ucap subhanallah allahuakbar.. Masa tu mcm nk menangis tgk keajaiban allah, ni pglmn pertama sy😭😭😭.. Sis pn kene positif ya insyaallah semua baik2 jerrr

Wsalam... Kawan saya macam awak jugak la... Masa minggu ke 9 doktor tak dapat scan heart beat.... Pastu doktor suruh cuci.... Ya Allah menangis la dia selepas 15 tahun tunggu....kami kata jangan cuci lagi... Selepas 2 minggu lebih kot dia pi scan di swasta.... Alhamdulillah ada degupan jantung siap tunjuk lagi kat kami scan anak dia... Dia kata nasib baik tak cuci....be positif.... Banyakkan berdoa.... Banyakkan zikir... Itu kunci utama ok... Saya doakan bayi awak sihat

Mesti sedih sgt msa doc ckp dh kena cuci tu kan .. tp alhmdulillah , kehendak Tuhan .. Macam kes sy ni dlu , repeat scan lagi 12mngu mmg kantung dh makin kcil , janin dah mendap ke bawah , pakar bg tarikh utk cuci tp xsmpat tarikh tu dia kluar sndri .. dlm thun yg sma sy kgguran lagi .. tp doakan sy baik2 shja ya , thun sy mngndg lagi skg baru 15mnggu ...

pernah berlaku pd sy kandungan ke 3. dlm usia kndungan 8w. scan..xde nmpk jantung Hanya kantung shja. bile repeat scan smggu kemudian, perkara sama sahaja. akhirnya doc sahkan kandungan tidak menjadi. alhamdulillah skrg kndungan ke 5, anak yg ke 3. dah 32w. Moga Allah swt memberi rezeki kepada semua dan Moga Allah swt permudahkan urusan Kita smua.. 💕💕

sy baru lepas gugur 22/12/2020, 8weeks of pregnancy. masa scan 6w, dr mmg tak nampak kantung lagi. scan 7w, baru nampak kecikk je kantung. pastu ade bleeding 5 hari. hari ke 6 bleeding, masuk 8w, janin gugur dgn sndri. alhamdulillah rasa nikmat sakit nak branak tu cane. insyaAllah ade rezki lain lps ni

awak perlu banyak bedrest yaa. kurangkan jalan dan buat kerja berat. if anything happen, redha paling penting. gugur first trimester ni biasa janin tak dpt membesar dan membentuk dgn normal. thats why gugur. dan sy syukur alhamdulillah atas nikmat rasa pregnant mom selama 8w. Allah tahu sy tak kuat if lahir anak tak normal or else.

wslm... sy tgl 26/11 keguguran sb kes mcm sis,.. kandungan masa tu dah 9 weeks 2days takde heartbeat dn bby kecil sgt. kena bagi 2 week utk repeat scan, seminggu sblm dr tarikh yg doc bagi utk repeat scan, kandungan sy dh jatuh. jika bby kuat, insyallah...

Saya masa scan tu pun tak nampak jugak ... doc lepas tu ajak utk scan minggu depan , bila scan nampak jantung je doc ckp... tapi kenapa korang bila scan dpt gambar mcm tu? Saya tk dpt pun sekarang dah 4 bulan mengadung pun doc scan tak bagi gambar mcm tu 😭

kalau scan dkt swsta mmg dia akan bg pic, tp klu dkt kk takde pic

VIP Member

Smoga tak da apa2 sis. Saya dulu masa scan 7weeks nmpk jantung kelip2 je. Kecik sgt. Tp xboleh dgr heartbeat lg. Dlm 12weeks cmtu bru dpt dgr guna doppler dkt clinic.. Nnt sis scan balik ea..as long takde bleeding pape insyallah smuanya ok..

Sy scan msa 10 week pon x nampak heartbeat sis.. Lps tu doc dah x dak scan langsung dah sampai skrg dah 20 week.. At last sy p scan kt klinik swasta je.. Alhamdulillah semua okay je.. Sis bnyakkan berdoa ye.. In shaa Allah semuanya okay je

Masa 20 minggu.. Sy dgn husb mmg tawakal je sampai dah 20 minggu nie bru scan...sy nak p scan msa 16 minggu.. Tp mertua x bg lg msa tu..so kena ikut jelah😅

VIP Member

Wslm. Sy rasa tarikh period awak mungkin betul tp tarikh subur tu tak tentu. Bilanya melekat kita tataw. Kalau tgk gini mcm baru 7w. Sbb sy 7w dulu mcm ni tp jantung dh nampak. Masa 9w dh besa sikit. InshaAllah ada tu. Tggu lg 2w

Tu sy dh letak gambar 9w. Kalau 9w kepala kaki tgn smua dh ada sbb tu sy rasa gambar scan awak tu mcm dlm 7w

VIP Member

Saya pernah.. Sbb mungkin tarikh period tu tak betul..jd doc bagi sy tarikh edd yg baru..ikut tarikh yg baru..lps 2w bru nampk ukuran semua..bila scan mmg bby kecik 2w..jd doc cakap mungkin sy salah tarikh..

Saya pn sama awal² doc kira sama mcm tarikh period..tp bila makin besar bby doc ckp kecik 2w..last period saya pn sama jgk sy ingt..tp xtau kenapa doc ckp sy slh bg tarikh..sy ikut kn jela..hehe..tp lps tu scan sume dapat tetap lewat 2w..bby kecik..keluar alhamdulillah..sht semuanya..berat scan 2.7kg..tp kluar 2.1kg..🤭 Jgn risau sgt tau..semoga Allah beri yg baik2 utk awk ❤

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan