Susu badan drop ๐Ÿ˜…

Assalamualaikum. Maaf la nak tanya, memang kalau kita preggy pastu anak still bf (1y3m), susu badan terus drop ke? Sebab ada baca haritu susu badan akan berkurang bila kita pregnant tapi ni terus takde. Picit2 pun tak keluar susu langsung. Tapi anak still isap cuma takde susu la kot. Isap time nak tido je ๐Ÿ˜… #pleasehelp #ingintahu

Susu badan drop ๐Ÿ˜…GIF
8 Balas
Tulis jawapan

situasi sama macam saya..anak saya baru 1y4m tgh pregnant skng nie..susu memang dah tak dew..tapi dia still hisap macam biasa..ank sis tak nak minum botolkn..cuba try buat susu sejuk2..sebab anak saya mula2 pun tak nak..dekat sebulan jugalh nak bagi dia minum susu botol..dri yg suam,suhu bilik last sekali saya buat susu sejuk guna air panas sikit+tambah air peti sikit..barulh dia nak minum..seminggu tu memang bagi yg sejuk..lepas seminggu saya slow2 tukarkn kepada suam pula..alhamdulillah dia pun nak susu botol..

Baca lagi
2y ago

sama2

๐๐š๐›๐ฒ ๐š๐ฐ๐š๐ค ๐ง๐ข ๐ฆ๐š๐œ๐š๐ฆ ๐›๐š๐›๐ฒ ๐ฌ๐š๐ฒ๐š๐ฅ๐š ๐ฆ๐ž๐ฆ๐š๐ง๐  ๐ญ๐š๐ค๐ฆ๐š๐จ ๐ฌ๐ฎ๐ฌ๐ฎ ๐ฅ๐ž๐ญ๐š๐ค ๐๐ฅ๐ฆ ๐›๐จ๐ญ๐จ๐ฅ๐Ÿ˜… ๐ฆ๐ข๐ง๐จ๐ฆ ๐š๐ข๐ซ ๐ฆ๐š๐ฌ๐š๐ค ๐ฉ๐จ๐ง ๐ง๐š๐ค ๐ฉ๐š๐ค๐š๐ข ๐๐ฅ๐ฆ ๐œ๐š๐ฐ๐š๐ง๐Ÿ˜‚

2y ago

Hahaha tu laa pakai cawan je senang tapi susu formula pun dia taknak ๐Ÿคฃ

Sama macam sy, tapi bukan laa susu terus takda . Preggy yg kedua ni anak first dah 2 tahun dah, terus automatik stop bf , diaa yg tak mau sendiri sebab susu dah kurang ataupun dah rasa lain centu laa. Akak sedara sy cakap time preggy susu jadi rasa lain, anak pun slow slow taknak susu da . ๐Ÿ˜‚ Nasib baik cukup cukup 2 tahun time stop tu .

Baca lagi
2y ago

Haha macam sy mmg takde terus susu. Tapi still nak ngempeng. Time nak tido je baru nak nyusu pastu tido. Sbb tak reti susu botol. Dia nyonyot apa tak tahu la ๐Ÿคฃ

same jgk ank sy.. dh 2thun.. still nk bf.. susu dh drop.. ade sketยฒ je klua... bile susu dh xde, jd sakit mse dia hisap tu... ade yg ckp klu still bf tkt jadi pape kt rahim.. ank sy xnk susu botol.. sebrg susu mmg dia xnk...sy skrg preggy ank ke 2..

2y ago

yg gigit tu xthn... dh la nipple sensitif.. di gigitnye lagi... bertabahlaa...

๐Š๐ž๐ฌ๐ข๐š๐ง๐ง๐ฒ๐š. ๐ˆ๐ฌ๐š๐ฉ ๐ญ๐š๐ฉ๐ข ๐ญ๐š๐ค๐๐ž ๐ค๐ž๐ฅ๐ฎ๐š ๐ฌ๐ฎ๐ฌ๐ฎ? ๐š๐ฐ๐š๐ค ๐ญ๐š๐ค ๐ญ๐ซ๐ฒ ๐›๐ ๐ข ๐ฌ๐ฎ๐ฌ๐ฎ ๐Ÿ๐จ๐ซ๐ฆ๐ฎ๐ฅ๐š ๐ค๐š?

2y ago

Baby tak pernah suka susu botol sejak dia lahir ๐Ÿคฃ

Sama dgn anak saya, masa saya second pregnancy, anak first tgh bf lagi, dia hisap jugak for comfort tapi susu takde dah..

Awk dah berapa week? Sy masih bf ank juga 1y2m alhamdulillah susu ada dia isap bunyi telan air tu.

2y ago

Skrg dah 24w, tapi mmg takde susu laa. Anak pun dah 1y6m ๐Ÿ˜…

sis prggy smula ka..rsanya dlu kita pnh tgur..

2y ago

Harap bersalin awal laa ๐Ÿ˜