Berat Badan

Assalamualaikum. .hai mommy-ii. .maaf nak tanya. .macam mana nak maintainkan berat badan ? Kena kerap minum susu ke ? Sy jarang minum susu. .sebelum ni berat sy 62.4kg tapi baru ni turun 0.1kg. .nak cakap sy jaga makan tak sangat. .sy makan ja. .nurse cakap kalau next checkup berat badan tak naik kena ambik darah. .satu lagi apa makna (x2/52) tu ye ? Sy tak faham. .maaf sy tak ada pengalaman lagi.Terima kasih #AnakPertama #33weeks

Berat Badan
31 Balas
Tulis jawapan

sye dri awl booking smpai da 8 bulan ni ksluruhan berat bdn sye naik 2kg je sis..sptotnye booe naik dlm 5kg dri awl prggy smpai 8 bulan ni..tpi ttap jgak cmtu..alhamdulillah stiap kli cek bby smue ok..mngkin brat bby je yg naik brat sye xnaik hahah

Sy setiap kli checkup berat turun.. doc suh dtg kk smnggu sekali timbang.. pling bnyk loss sampai 600g dan semua turun setiap kli g check..last timbang bulan lepas bru naik 1kg πŸ˜‚ harap pasni naik dgn baik sbb sy dh masuk 6bulan skrg

Sy 3 bulan lost 5kg..hb pun turun..mmg nurse akan bising..ambil darah utk check tirod alhamdulillah -ve..punca sbb mabuk teruk..tp check dgn doc ckp okay je semua.. harap dipermudahkan urusan sis

Saya tiap kali checkup mesti naik dkt 2kg... Last time checkup turun 0.5kg... Nurse yer kata x per lar... Sebab sepnjang gandung smpai 33 week dah naik 12kg... πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

VIP Member

Sis turun 0.1, saya turun 0.3 mggu sebelum minggu lepas turun 0.7. Naik 0.2 tapi turun setiap minggu 0.3 nak tggu naik 2 minggu sekali turun...setiap minggu πŸ˜…

Wassalam hye sis. Just dont worry too much. Berat saya pun turun kali ni pregnant. As long as berat baby naik and baby ok InsyaAllah tak ada masalah.

Sy br ni berat 45.9 kg bln lps..mai bln ni timbamg jd 45.5 misi cakap makin turun..dia ckp xpa janji hb naik elok...xdak mslh

sama la.. sy berat pun drop 5kg sejak preggy.. dah tu hb pun turunπŸ€¦β€β™€οΈπŸ€¦β€β™€οΈ skg baru 16week..

Awk bnykkn tidur.. Sy buat cmtoo.. Sy naik berat bby pun naik berat.. Hihi.. Syukur alhamdulillah..

Berat saya turun smpai 9kg. Takder plak doc marah. Hehe. Maybe sbb sy berisi kot..