6 Balas

VIP Member

doktor pesan masa mandi lalukan air & sabun. slow2 je. tak perlu gosok kuat2. lepas mandi lap kering. bhg luka czer tu boleh lap lagi guna tisu dap dap je kat kulit. lepastu, baring depan kipas sampai kering betul. baru pakai kain batik or seluar. tak perlu pakai seluar dalam dulu. nak pakai juga cari yg high panties. barula tak bergesel dgn bhg czer. mcm sy badan besar, bila bergerak banyak dengan perut berlipat awal2 tu jadi cepat berpeluh. so, kena la mandi. cuci semula bhg czer & lap kering2. jangan biarkan bhg czer tu berair dengan air peluh lagi. nanti luka lambat baik & jadi berbau. then, boleh juga makan lebih protein, sayur & buah oren/vit C.

dua kali czer saya... mkn mcm biasa cuma mcm telur ikan tongkol.. apa yg buat gatal kat tmpt czer jgn mkn... anak first saya amalkan mnm air gamat.. ya yg putih jernih.. mnm rase cam garam... bnyk botol gak... yg anak last.. maintanjn sup sayur.. ikan.. ayam kg.. puan kalau abes. mandi lap bg kering betul betul tmpat czer tu...

adek cuba tgk kat shoppe akak pun dah lupa huhu..

Jangan makan pati hruan, makan buah oren bnyak supaya luka cepat baik, jgn biarkan tempat luka basah, lepas mandi lap sampai kering. Saya dlm 40 hari pantang scan, luka dalam baik dah. Makan protein, sayur , vitamin C dan dr pesan minum air bnyak utk fast recovery.

sy klau jaga luka czer. lps mndik. pstikan kwsn luka di lap dgn tuala yg bersih. lap pelahan2 smpai kering je. tak de letak apa2 ubat. jnji pstikan kwsn czer kering sentiasa. dan klau di dlm rmh. sy guna kain sarung je. klau nak g klnik. sy guna Long Skirt.

jaganya senang je.knakn sllu kt angin.nti kering la.lpas mandi lap kering kt tmpt jahit tu pakai tisu.bykn baring Dr duduk.sbb klu duduk perut berlipat..

lap kering. jgn ltk ubt. nnti die elok sendiri. jgn mkn haruan ke pati haruan ke.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan