39weeks baby asyik mengeras dan kurang gerak

assalam . saya skrg 39minggu, baby lately asyik mengeras dan kurang bergerak. normal ke? perlu ke saya g hospital? tp saya tak da tanda2 nak bersalin lagi.

12 Balas
Tulis jawapan

Meh nak share antara barang keperluan baby yang wajib ada untuk ibu berpantang dengan tenang InsyaAllah ❀️ Perkenalkan set #jaundicebaby dari Tasneem Naturel. In shaa Allah memudahkan & membantu ibu-ibu untuk jaga baby nanti 😊 ❀️ Calm Time membantu meransang rasa tenang anak yang selalu meragam/ tantrum. . ❀️ T-RUB membantu mengatasi masalah perut sembelit, kembung perut, sebu, cirit birit dan turunkan kuning. Yang lagi best, produk Tasneem ni buatan bumiputera dan 100% dari bahan semulajadi. Berbaloi beli awal- awal dari mengandung lagi, ibu pon boleh guna. πŸ₯°πŸ₯°πŸ₯° Mommies yang bakal bersalin dah standby produk naturel untuk anak mommies? kalau belum standby, boleh klik link wasap🀩 http://Www.wasap.my/60138661354/bantu+turun+kuning

Baca lagi
Post reply image
TapFluencer

pergi hospital ye sis, saya pun mcm awak tkde tanda bersalin, baby kurang gerak, bnyk mengeras je, bukaan pun takde lg, tahu ii scan air ketuban, air ketuban kurang, doc ckp patut baby kurang gerak, air ketuban dh leaking sikit, terpaksa induce (masuk ubat ikut bawah) esok tu terus bersalin.. doc tak kasi balik sebab dh 40minggu nk pantau ctg baby..

Baca lagi

asyik mengeras tp kurang bergerak? mengeras tu salah satu dia bergerak juga kiranya..x semestinya bb hari2 perlu kick..39w tu mmg dh xde ruang sgt dlm tu..bb mcm kena bungkus dh.. so jgn risau ye😊.. just kira kick bb je mcm biasa..

Based on pengalaman saya duduk spital jiran katil ward saya, better ke spital haha. Masa kat emergency pun dia ckp baby asik mengeras dan kurg gerak masa 37 week dr terus tahan sbb dah ada tanda nk bersalin. Esoknya dia terus beranak. Hehe

kurang gerak dan baby da matang. kalau xde bukaan dan tanda nak bersalin pon doktor akan suruh beranak terus, induce. pengalaman anak 1st dulu, 37w. doktor xnak ambok risiko bg balik wpon condition baby ok

dah boleh pergi hosp, lagipun dah 39 weeks. mungkin tu tanda juga. kalau hosp suruh balik baru balik. biasa naluri ibu betul. jangan tunggu2 ye

bg kes sy bby 37week slalu mgeras n krg gerak..trus ke hosp doc cek dh bukak 2cmπŸ˜…..esknya tu trs bersalin.so better sis ke hosp cpt..

dah bolih pergi hospital.. kalau kurang gerak tu sis.. jangan tunggu air ketuban turun..

sy nk tnye pndpt korang,,baby umo 5bulan just mnum susu sukatan bpe ouz ??? ..

2y ago

actually semua susu x sama, biasanya susu bb ni dia ada arahan nk kena bancuh brp oz..

kurang gerak knpa xp check puan 😰 dah 39 minggu dah tu..