8 Balas

ubat zincofer tu bukan untuk HB je, ade asid folic untuk perkembangan baby..kalau KK sy, dia suruh sy makan 2 jam sebelum atau 2 jam selepas makan..tapi sy makan sebelum tidur..jd sy xde rase mual..kalau siang mmng sy mual jugak mcm awak..asyik muntah je..tapi kite kuat kan ? inshaaAllah nnt alahan kite hilang ❤

sama mcm saya, saya pun mkn 2jam selepas makan dan sebelum tidur. Alhamdulillah okey, tak ada loya atau muntah. Cuma kdg terlebih berselera sikit 😅

Macam banyak kali je muntah tu. Risau badan mummy dehydrate effect kat baby. Better pergi kecmasan atau hospital untuk check. Sebab banyak kali sangat muntah tu mmy. Risau mmy hypo. Dapatkan treatment cepat tauu. Semoga dipermudahkan urusan in sha Allah 🤍

saya pun mcm sis. mmg tak boleh telan zincofer. akan muntah dan pening je walaupun makan masa perut betul2 kosong. sis boleh mintak tukar ubat dekat doktor. mcm saya hb sy mmg rendah jadi mg kena makan ubat so doktor bagi tukar ubat yg lain

sy pun tak tahan makan zincofer..mmg muntah..xkisah la 2jam sebelum/selepas makan ke..sebelum tdo ke..kompem muntah..obimin pulak buat sy cirit birit..last2 sy makan maltofer,kemam dlm mulut..baru lah ok..hb pun cantik je

TapFluencer

saya pon dpt zincofer. mmg xboleh makan. sblm tido ka pagi ka mkn ubt tu mmg akan muntah seharian. jadi sye tye nurse mntk tukar ubt. nurse bgi mkn obimin balik.

biasanya waktu makan ubat zincofer ni Lepas makan waktu nak tido baru makan so takde lah muntah selalunya saya buat mcm tu

Consult dengan doc. Kalau badan puan memang menolak zincofer, doc perlu beri solution makan jenis lain pula.

sis.kalau xblh mkn,bgtahu misi .mintak tukar ubat lain.sy pun xboleh

Yaa, klinik swasta bagi saya obimin. Mungkin zincofer tak sesuai untuk saya

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan